Zayıflama Yöntemleri ve Kürleri

Uzmanlar zayıflama konusunda bazı tavsiyelerde bulunuyor. Çağımızın hastalığını obezite olarak tanımlayan hocamızın, zayıflamak için verdiği bazı formülleri sizinle paylaşmak istedik.

Zayıflamak İçin Bitkisel Çözümler

Uzmanlar zayıflama ve kilo vermek için bazı bitkisel çözüm önerileri veriyor. İşte bunlardan birkaçını sizlerle paylaşıyoruz:

Zayıflamak için bitkisel formül: Zayıflama Kürü

Uzmanların doğal kilo verme kürü:

Gerekenler;

*30 gram arpa
*30 gram mısır püskülü
*30 gram ayrık kökü

Hazırlanışı: Bir litre sıcak suyun içinde malzemelerimizi 10 dakika kadar kaynatıp, soğumaya bırakıyoruz. Soğuduktan sonra süzgeçten geçirin. Limon sıkabilir veya bal ile tatlandırabilirsiniz. Bu karışımı bir günde bitirmeniz gerekir.

Obezite Sorunu için Bitkisel Çözüm

Obezite, çağımızın sorunlarından birisidir. Obezite, sadece şişman görünmek sorunu değildir. Çünkü obezite insan vücudunda kalp ve damar sistemi, solunum sistemi, hormonal sistem, sindirim sistemi gibi sistemleri etkileyen ve birçok önemli rahatsızlığa zemin hazırlayan bir hastalıktır.

Uzmanlar, obezite hastaları için  kalınbağırsak mukozanızın düzeltilmesi gerektiğini belirtiyor.

Obezite hastaları için kür:

Gerekli malzemeler: 5 kuru incir, 5 gülkurusu kayısı ve 5 tane mürdüm eriği

Kürün yapılışı: 5 er adet kuru incir, gülkurusu kayısı ve mürdüm eriğini  bir litre suyun içinde şişirip tüketmelisiniz. Çayınızı içerken şeker yerine kullanabilir yada yiyerek tüketebilirsiniz.

Okunma: 10.176

Lütfen yorumunuzu yazın

Dikkat!

Sitemizdeki sağlık yazıları sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekime başvurunuz.