Yüksek tansiyon nasıl düşürülür? Hipertansiyon belirtileri ve tedavisi

menopoz

Yüksek tansiyon, kan basıncının normalden (120/80 mm Hg.) yüksek olması halidir. Başka bir hastalığın etkisi sonucu ortaya çıkmakla birlikte, henüz nedeni belli olmayan bir şekilde kendiliğinden de oluşabilmektedir.

Yan etki olarak görülen hastalıklar böbrek hastalıkları ve iç salgı bezlerinde meydana gelen bozuklukları ile hamilelik toksemisinde görülür. Ancak bu tip yan etkiler vakaların ancak yüzde onunda oluşur. Başın arka kısmında oluşan ağrılar yüksek tansiyonun en çok gözlemlenen belirtisidir. Bu hastalığın görüldüğü kişiler, hastalığının farkında oldukları takdirde psikolojik ve korku durumları da eklenir.

Kesin olarak tedavisi olmayan hipertansiyonda ilaç kullanılarak kan basıncı azaltılabilir. Ancak bu tür ilaçların kullanımı ilerde istenmeyen yan etkilere neden olmaktadır. Bunların yerine hasta doğal yollarla kendisine bakmalı öncelikle sigara ve alkol kullanılıyorsa bu alışkanlıklardan vazgeçilmelidir. Şekerli, tuzlu ve yağlı yiyeceklerin tüketimi azaltılmalı vücudun ideal kiloda kalması sağlanmalıdır.

PROF. DR. İBRAHİM SARAÇOĞLU YÜKSEK TANSİYON DÜŞÜRME KÜRÜ

Bu içerik yüksek tansiyon nasıl düşürülür, ibrahim saraçoğlu tansiyon nasıl düşürülür, yüksek tansiyon nasıl düşürülür bitkisel, tansiyon nasıl düşürülür konularını barındırır.
Okunma: 2.855

Benzer İçerikler

Lütfen yorumunuzu yazın

Dikkat!

Sitemizdeki sağlık yazıları sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekime başvurunuz.