Yağ yakıcı bitkiler: Yağ yakan yiyecekler ve şifalı bitkiler

Yağ yakıcı besinler: Yağ yakıcı bitkiler nelerdir? Yağlardan kurtulmak için hangi yiyecekler faydalıdır? Yağ yakan şifalı bitkiler ve yiyecekler. Kadınlar kilo verirken sıkılır ve zorlanırlar. Kilo vermenin yollarını bilmiyorlarsa bu iş daha da zorlanır. Önce hangi gıdaların kilo yaptığını, diyeti bozan gıdaları ve yağları yakan besinleri bilmek gerekir. Bunları öğrendikten sonra kilo vermek kolaylaşacaktır.

Kilo vermek için 4 önemli besin vardır: Kırmızıbiber, hindiba, yoğurt ve greyfurt. Bunlar vücutta yağ yakmaya yardım eder ve kilo vermek kolaylaşır. Bu 4 besinin faydalarını öğrenelim.

Yağ yakan besinlerin faydaları

Kırmızıbiber: Biberdeki capcaicin acı maddesi vücudumuzun kan dolaşımını hızlandırır ve ısı artar ve vücudumuz forma girer.

Greyfurt: Vücutta enerjiyi arttırır ve acıktırmayı geciktirir. İçerdiği C vitamini ile vücudumuzu korumaya da yarar.

Hindiba: Tatlı sevenler için faydalıdır. Metabolizmanın düzenli çalışmasını sağlar içindeki maddeler ile. Ve tatlı ihtiyacınızı karşılamış olursunuz.

Yoğurt: Kalsiyumum metabolizmanın dengeli olarak çalışması için gereklidir. Kalsiyumsuz metabolizma sınırlı olarak çalışır. Beslenme bu yüzden önemlidir. Vücudun yağ yakmasını sağlayan yoğurt kilo vermenize yardımcı olur.

Bazı yiyecekleri gördüğünüzde kendinizi tutmaz ve yemek istersiniz. Bir tane bir tane daha derken hepsi bitmiş. Fakat bazı yiyeceklerden istediğiniz kadar yiyin kilo aldırma ve zayıflatır bile.

Yaban mersini ve brokoli bu yiyeceklerdendir. İhtiyacımız olan enerjiyi sağlar ve vücudumuzu dengede tutar. Diyet yaparken bu yiyecekleri mutlaka listenize ekleyiniz.

Yağ yakan besinler

Acı marul: Vücudumuzdaki fazla yağların atılmasını sağlar. Yağ metabolizmamızı dengeler.

Çilek: Diyette bize en çok yardım eden çilektir. Sindirim sistemini düzenler bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.

Elma: Elma da sindirimi kuvvetlendirir. Cildinizi güzelleştirmek ve pürüzsüz görünüme sahip olmak içinde faydalıdır. Düzenli yerseniz kilo vermenizi sağlayacaktır.

Kuru üzüm ve yulaf karışımı: Yulaf sizi tok tutar ve yulaftaki maddeler yağ yakmanızı sağlar. Gerekli enerjiyi size sağlar.

Papaya: Sindirim sisteminizi düzenleyen meyvedir.

Ananas: s Sindirimi sisteminizi kolaylaştırır ve kuvvetlendirir.

Bal kabağı: Kilo verenler için çok yardımcı bir besindir. Kalorisi düşük olduğundan zayıflamanıza fayda sağlar.

Sirke: Araştırmalar vücuttaki yağ parçalayan genleri harekete geçirdiğini tespit etmiştir. Mutlaka yiyeceklerinizden herhangi birine 1 kaşık sirke ekleyiniz. Süt veya sodayla karıştırılması da faydalıdır.

Besinlerin yanında bazı içeceklerde yağ yakar. En önemlisi sudur. Bol bol su içilmelidir. İçtiğiniz diyet içeceklerde fazla aşırıya kaçmayın. Yeşil çayda faydalıdır sizin için çünkü sindirim sistemine yardım eder ve kilo vermeniz kolaylaşır. Taze meyveleri sıktığınızda size yağ yakmada yardımcı olur.

Bu içerik yağ yakıcı bitkiler, ya yakc bitkiler, ibrahim saraçoğlu yağ yakan zayıflatan kür, yağ yakıcı kürler, yağ yakıcı bitkiler nelerdir, yağ yakıcı besinler nelerdir, ananas yağ yakar mı, yağ parçalayan besinler konularını barındırır.
Okunma: 16.686

2 Yorum

  1. aysel 05 Aralık 2010 @ 23:58

    degerli doktorum sizin verdiginiz bilgileri göz önüne alarak bunu size yazmak ihtiyacı duydum. ben 3 yıl önce katarak ameliyatı oldum ve de gereksiz yere acele etmişim ameliyat olmakta. cünkü babamdan gelen göz tansıyonu ve de makula dejberastyon vardı. şimdi gök yüzünü cok güzel görüyorum hatta ucagın kuyrugundaki bayragı bile ama gelin görün ki karşımdan gelen kışıleri tanımakta güclük cekiyorum. iyice yaklastıklarında secebiliyorum kişileri ve bu beni cok üzüyor. bunun bende var oldugunu göz anjiyosu yaparak görmesine ragmen neden bana bu kötülügü yaptı? kime hesap soracagım? saglık bakanlıgına kadar mail atım ama bana dönen hiç bir cevap olmadı maalesef. bu durum karşısında sizin önerinizi umutla bekliyorum. havucu tavsıye ettınız, deneyecegım. baska bir ilaç alınabilinir mi? sizden rica ediyorum göz hiç bir uzva benzemıyor biliyorsunuz. beni aydınlatırmısınız buradan belki. programınızı kacırabilirim düşüncesi ile rica ediyorum degerli doktorum şimdiden tskler saygılarımla aysel ö.

  2. Admin 06 Aralık 2010 @ 08:56

    Sayın ziyaretçimiz,

    Öncelikle geçmiş olsun temennilerimizi iletmek isteriz. Sorunuzu hangi uzmana sorduğunuzu açıkça belirtmemişsiniz. Sitemizde uzmanların bitki kürleri ve tavsiyelerine yer verilmektedir fakat sorularınıza uzmanlar kendi sitelerinden, ofislerinden veya televizyon programlarından yanıt vermektedirler. Bu yüzden sorunuzu lütfen uzmanın kendi sitesine sorunuz. Tekrar Allah’tan şifalar dileriz.. (Bitkikurleri.com Editörü)

Lütfen yorumunuzu yazın

Dikkat!

Sitemizdeki sağlık yazıları sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekime başvurunuz.