Tüm ağrılar için kulak masajı tedavisi

kulak-agrisi

Vücudumuzun birçok kısmında meydana gelen ağrılar için kulak masajı tedavi yönteminin uygulanışı. Daha ana rahminde bebekken çene duruşunun şematik aynası kulak yapısına bağlı olarak gelişmektedir. İnsan vücudundaki bütün akupunktur noktalarının kulak üzerindeki esasa göre yer alması sebebiyle, vücudunuzun herhangi bir bölgesindeki yaşadığınız ağrıları kulak masajı ile sonlandırmanız mümkündür. Başta, boyunda, belde, sırtta, bacaklarda, kalçada, ayaklarda ve omuzlarda yaşanan ağrısal durumları ortadan kaldırmak için yapmanız gereken tek şey kulak masajıdır!

Kulak masajı; elin baş ve işaret parmaklarının arasına kulak kepçesini alıp kuvvetli bir şekilde sıkmak suretiyle gerçekleştirilir. Kulak masajını yaparken kulağınız ilk başta acıyacaktır. Bu durumu uzmanlar, bedende ağrıyan bölgelerin kulakta bulunan refleks noktalarından ileri geldiğini düşünmekteler. Masajı 2-3 dakika kadar devam ettirmelisiniz. Dilerseniz daha fazla yapmanızda herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Kulak masajını yaparken bedeninizin ısısının yükseldiğini hissedeceksiniz ve belli bir süre sonunda ağrılarınızın azaldığını ve kaybolduğunu göreceksiniz.

Kulak masajı uygulamasını dilediğiniz zaman, dilediğiniz yerde uygulayabilirsiniz. Ayrıca yakınlarınıza da bu uygulamadan bahsedebilir ve onlara da uygulayabilirsiniz. Bu uygulamanın hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır. Ayrıca üşüdüğünüzü hissettiğinizde de bedeninizi ısısal dengesini sağlamak için bu uygulamayı yapabilir ve vücut ısınızı arttırabilirsiniz.

Bu içerik kulak masajı konularını barındırır.
Okunma: 9.597

Benzer İçerikler

Lütfen yorumunuzu yazın

Dikkat!

Sitemizdeki sağlık yazıları sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekime başvurunuz.