Soğuk algınlığına ne iyi gelir? Soğuk algınlığı nasıl geçer?

Soğuk algınlığına hangi bitkiler iyi gelir? Aktarlar soğuk algınlığı tedavisi için hangi bitkileri öneriyorlar? İşte ilaç kullanmadan doğal yollarla iyileşmek isteyenlere soğuk algınlığı için şifalı bitkiler tavsiyeleri.

Yaklaşık 10 yıldan beri Konya’da aktarlık mesleğiyle meşgul olan Muhammet Erkek soğuk algınlığından korunmak için havlıcan ve zencefil bitkilerinin çaylarını öneriyor.

Aktar Muhammet Erkek, “Havlıcan ve zencefil kışın en çok tavsiye ettiğimiz bitkilerdir. Soğuktan korunmak veya soğuk algınlığını atlatmak için en etkili bitkiler bunlardır. İki bitki de soğuk algınlığına, öksürüğe, nefes darlığına, göğsün yumuşatılmasına, boğaz iltihabına ve ses tellerine iyi geliyor.

Soğuk algınlığı için zencefil ve havlıcan bitkisi nasıl kullanılıyor?

1 su bardağı kaynatılmış haldeki suyun içine, suyu hiç soğutmadan, 1 tatlı kaşığı havlıcan ya da zencefil ilave edilir ve 10 dakika süresince demlenmesi için beklenir. 10 dakika demlenen soğuk algınlığı çayı hiç bekletilmeden içilir. Aktar Muhammet Erkek’in iddiasına göre bu bitki çayları içilir içilmez etkilerini hemen göstermeye başlıyorlar. Aktar Erkek bu bitki çayının soğuk algınlığı etkisini yitirinceye kadar içilmesini önermektedir.

Soğuk algınlığına iyi gelen diğer bitkiler nelerdir?

Zencefil ve havlıcadan başka soğuk algınlığına iyi gelen bitkiler olarak ise ısırgan, papatya, çaksır ve yeşil çay gibi şifa veren bitkileri öneren aktar Muhammet Erkek, öncelikle doktora sonra aktarlara gidilmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

Bu içerik soguk alginligina ne iyi gelir, soğuk algınlığı nasıl geçer, nezle nasıl geçer, soğuk algınlığı nasıl giderilir, nezle nasıl çabuk geçer, soğuk algınlığı için hangi bölüme gidilir, soğuk algınlığı için ne içilir, soguk algınlıgı aktar, soguk algınlığına iyi gelen bitkiler, grip ve soğuk algınlığı nasıl geçer, soğuk algınlığına hangi bitki konularını barındırır.
Okunma: 11.905

Benzer İçerikler

Lütfen yorumunuzu yazın

Dikkat!

Sitemizdeki sağlık yazıları sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekime başvurunuz.