Saç dökülmesi formülü: Saç dökülmesine bitkisel çözüm ve bitkisel tedavi

Sonbahar mevsimi, lohusalık, kronik hastalıklar ve uzun süreli ruhsal sorunlar olan dönemlerde saç dökülmesinin artabileceğini; hatalı beslenmenin, kalsiyum, demir, çinko, A, E ve D vitamini eksikliğininin saç dökülmesinin başlıca nedenleri arasında olduğunu belirtmektedir. İşte uzmanlar saç dökülmesine bitkisel çözüm önerisi..

Saç dökülmesi için bitkisel tedavi kürü formülü

1 tatlı kaşığı kadar susam yağı, 1 tatlı kaşığı kadar badem yağı, yarım tatlı kaşığı kadar hint yağı, 2 ampul bepanten, 2 ampul kadar E vitamini ılık sıcaklıktaki uygun bir kapta karıştırılır.

İlk önce 2-3 dakika boyunca saç derisi su buharına maruz bırakılır. Daha sonra saç dökülmesi için hazırlanan yukarıdaki karışım avuç içiyle, nazikçe saç derisine yedirilir. 10 dakika süresince saç derisine masaj yapılır. 2 saat saç derisinin bu karışımı emmesi beklenir ve ardından bir şampuanla saçları fazla zorlamadan, yağın fazlası akıtılır.

Bu işlemlerden sonra saçlar soyalı veya doğal saç kremleri ile nemlendirilir. Saç derisine çam yağı, sarımsak ve ısırgan yağı sürülüp tekrar masaj yapılır. Saç derisi masajından sonra kafaya bone takılıp birkaç saat böylece beklenir. En son adımda ise saçlar ılık sirkeli su ile yıkanır.

Uzmanlar saç dökülmesi sorunu olanlara, yukarıdaki formülü 3 hafta boyunca uygulamalarını tavsiye etmektedir.

Bu içerik saç nezlesi nasıl geçer konularını barındırır.
Okunma: 8.504

Benzer İçerikler

3 Yorum

 1. gözde 01 Mart 2009 @ 01:28

  ya biz bu kadar yağı nerden bulalım? daha pratik olan bi formül yokmu?

 2. mustafa 01 Mart 2009 @ 16:01

  gözde hanım bu tür yağlar artık türkiyenin her yerinde ve kolaylıkla bulabileceğiniz yerlerde var bazıları büyük alışveriş merkezlerinde bile satılıyor.

  Bu yöntem saçların dökülmesi için demiş hocamız peki hocam saç çıkarmayada faydası olurmu cevap yazarsanız sevinirim.

 3. ibrahim 24 Aralık 2009 @ 09:48

  hergün mü üç hafta boyunca demişler…

Lütfen yorumunuzu yazın

Dikkat!

Sitemizdeki sağlık yazıları sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekime başvurunuz.