Parlak ve canlı saçlar: İbrahim Saraçoğlu saç parlatıcı ve saçı canlandırmak için maske

Parlak ve canlı saçlar: İbrahim Saraçoğlu saç parlatıcı ve saçı canlandırmak için maske

Daha parlak, daha canlı ve kepeksiz saçlar için saç maskesi ve  kürü formülü.. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu saçı canlandırmak, saçları parlatmak için ısırgan otunu tavsiye etmektedir.


Saç parlatıcı, saç canlandırıcı ve kepek önleyici saç maskesi tarifi

1 tutam ısırgan otu (5 gram kadar) 750 ml kaynamakta olan suyun içerisine atılıp 4 dakika boyunca, kısık ateşte, haşlanır. Bu saç canlandırıcı kür soğuduktan sonra süzülür.

Eğer saçlar temiz ise yukarıdaki formülle hazırlanan saç kürü ile yıkanır ve maskenin etki etmesi için 30 dakika kadar beklenir. Daha sonra saçlar yalnızca su ile yıkanıp kurulanır.

Saçlar kirli ise ilk önce sabun ya da şampuan ile yıkanır. Daha sonra ısırgan otuyla hazırlanan saç canlandırıcı ve parlatıcı kür ile saçlar yıkanır. 30 dakika beklendikten sonra sadece su kullanarak yıkanır ve kurulanır.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu ısırgan otu kürünün saçları canlandırdığını, daha parlak görünüme kavuşturduğunu ve kepeğe karşı da etkili olduğunu belirtiyor.

Bu içerik saç parlatıcı, saç canlandırıcı maske, saçı canlandırmak için, saçları canlandırmak için maske, saçları canlandırmak için, saç parlatıcı maske, canlı saçlar için maske, saç canlandırma maskesi, saçı parlatmak için maske, saci parlatan yaglar, saçı canlandırmak, saçı parlatmanın yolları, Parlak saçlar için ibrahim saraçoğlu kürleri konularını barındırır.
Yayımlanma tarihi 07 Mar 2009 Okunma: 11.452
Benzer yazılar


6 yorum

 1. çiğdem

  Ben denedim. Gerçekten saçlar çok parlak ve kökleri sağlam oluyor. Dökülmeye de iyi geliyor. Tavsiye ediyorum.

 2. mustafa akşahin

  gözümüz yanmazmı

 3. ruya türk

  ısırgan otu ıyı gelıyor ama en ıyısı yılan yagı :) ))

 4. sevde

  yılan yagı nedır :) nasıl kullanılıyo

 5. sevinc

  yılan yagının saç uzaması için iyii geldiğini duymustum.

 6. demet

  arkadaşlar ısırgan sabunları var aktarlarda fiyatı oldukçada uygun 3 tl falan ben bi ara aldım kullandım gercekten çok işe yarıyo mesela banyodan sonra sacımı kurutup topuz yapıyodum actıgımda nasıl dalga dalga oluyodu hemde tum gun boyunca hacımlı oluyo kesınlıkle cok da saglıklı anneannem bile der her derde deva ısırgan otu hee ama sampuandan sonra 1 el yıkayın bıde sac kremı kullanıyosanız yıne uclarına kullanın çünki çok sert yapıyo krem bu yüzden iyi yumusatıyo benden sölemesi :)

Lütfen yorumunuzu yazın

Açıklama: Lütfen yorumlarınızın tamamını büyük harfle yazmayınız ve düzgün bir Türkçe kullanmaya özen gösteriniz. Kurallara uymayan yorumlar yayınlanmayacaktır!