Parlak ve canlı saçlar: İbrahim Saraçoğlu saç parlatıcı ve saçı canlandırmak için maske

Daha parlak, daha canlı ve kepeksiz saçlar için saç maskesi ve  kürü formülü.. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu saçı canlandırmak, saçları parlatmak için ısırgan otunu tavsiye etmektedir.

Saç parlatıcı, saç canlandırıcı ve kepek önleyici saç maskesi tarifi

1 tutam ısırgan otu (5 gram kadar) 750 ml kaynamakta olan suyun içerisine atılıp 4 dakika boyunca, kısık ateşte, haşlanır. Bu saç canlandırıcı kür soğuduktan sonra süzülür.

Eğer saçlar temiz ise yukarıdaki formülle hazırlanan saç kürü ile yıkanır ve maskenin etki etmesi için 30 dakika kadar beklenir. Daha sonra saçlar yalnızca su ile yıkanıp kurulanır.

Saçlar kirli ise ilk önce sabun ya da şampuan ile yıkanır. Daha sonra ısırgan otuyla hazırlanan saç canlandırıcı ve parlatıcı kür ile saçlar yıkanır. 30 dakika beklendikten sonra sadece su kullanarak yıkanır ve kurulanır.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu ısırgan otu kürünün saçları canlandırdığını, daha parlak görünüme kavuşturduğunu ve kepeğe karşı da etkili olduğunu belirtiyor.

Bu içerik saç parlatıcı, saç canlandırıcı maske, saçı canlandırmak için, saçları canlandırmak için maske, saçları canlandırmak için, saç parlatıcı maske, saçı parlatmak için maske, canlı saçlar için maske, saç canlandırma maskesi, saci parlatan yaglar, saçı canlandırmak, saçı parlatmanın yolları, sac parlatan kurler konularını barındırır.
Okunma: 13.103

Benzer İçerikler

7 Yorum

 1. çiğdem 20 Mart 2009 @ 12:57

  Ben denedim. Gerçekten saçlar çok parlak ve kökleri sağlam oluyor. Dökülmeye de iyi geliyor. Tavsiye ediyorum.

 2. mustafa akşahin 06 Mayıs 2009 @ 21:48

  gözümüz yanmazmı

 3. ruya türk 09 Ağustos 2009 @ 17:59

  ısırgan otu ıyı gelıyor ama en ıyısı yılan yagı :)))

 4. sevde 28 Ekim 2009 @ 14:47

  yılan yagı nedır :) nasıl kullanılıyo

 5. sevinc 15 Mayıs 2010 @ 07:05

  yılan yagının saç uzaması için iyii geldiğini duymustum.

 6. demet 30 Temmuz 2010 @ 00:04

  arkadaşlar ısırgan sabunları var aktarlarda fiyatı oldukçada uygun 3 tl falan ben bi ara aldım kullandım gercekten çok işe yarıyo mesela banyodan sonra sacımı kurutup topuz yapıyodum actıgımda nasıl dalga dalga oluyodu hemde tum gun boyunca hacımlı oluyo kesınlıkle cok da saglıklı anneannem bile der her derde deva ısırgan otu hee ama sampuandan sonra 1 el yıkayın bıde sac kremı kullanıyosanız yıne uclarına kullanın çünki çok sert yapıyo krem bu yüzden iyi yumusatıyo benden sölemesi :)

 7. nickname 24 Şubat 2015 @ 21:11

  Islak saca mi kuru saca mi uygulucaz 

Lütfen yorumunuzu yazın

Dikkat!

Sitemizdeki sağlık yazıları sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekime başvurunuz.