Östrojen hormonu eksikliği: Östrojen içeren besinler ve östrojen artırıcı bitkiler

Östrojen hormonu eksikliği: Östrojen içeren besinler ve östrojen artırıcı bitkiler

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu östrojen hormonu eksikliği sorunu olan kadınlar için aşağıdaki doğal östrojen artırıcı bitkileri ve kürü tavsiye etmektedir. Siz de östrojen azlığı problemi yaşıyor ve doğal, bitkisel östrojen artırıcı çözümler istiyorsanız aşağıdaki oğulotu kürünü deneyebilirsiniz.


Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu östrojen eksikliği için östrojen artırıcı bitkisel kür

Yaklaşık 1 su bardağı kadar su kaynatılır. Su kaynadıktan sonra içerisine 1 tutam (3-4 gram) oğulotu ilave edilir ve bu östrojen hormonu artırıcı kür 5 dakika daha, hafif ateşte, kaynatılmaya devam edilir. Daha sonra kürün ılması beklenir ve ardından süzülür. Süzülen östrojen arttırıcı kür yudum yudum içilir.

Bu östrojen hormonu eksikliği kürü 1 ay süresince, günde 3-4 defa, her gün taze hazırlanarak, uygulanır. Öğleden önce aç karnına, öğleden sonra aç karnına ve gece yatmadan evvel içilir. Bu şekilde 1 aylık süre tamamlandıktan sonra, günde 2 sefer olmak üzere aynı küre 1 ay daha devam edilir.

Ayrıca, Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu bu kürün 15′er günlük aralarla uygulanabileceğini belirtiyor.

Bu içerik östrojen içeren besinler, östrojen içeren bitkiler, östrojen içeren yiyecekler, östrojen içeren ilaçlar, östrojen artıran besinler, östrojen içeren gıdalar, östrojen hormonunu artıran yiyecekler, ostrojen azlığı, östrojen hormonunu artıran bitkiler, östrojeni artıran yiyecekler, östrojen artıran bitkiler, ostrojeni artıran bitkiler, östrojeni artıran besinler, östrojen hormonu içeren besinler, östrojen hormonu içeren bitkiler, östrojen içeren haplar, kadınlık hormonunu artıran yiyecekler, östrojen artıran yiyecekler, östrojen hormonu içeren ilaçlar, östrojen hormonu içeren yiyecekler konularını barındırır.
Yayımlanma tarihi 03 Mar 2009 Okunma: 44.196
Benzer yazılar


14 yorum

 1. rumuz

  östrojen eksikliğine nerden bileceğiz az olduğunu peki tahlil mi yaptırmalıyız

 2. nursel

  östrojen hormonu azlığı, dr.saraçoğlu’nun oğulotu kürü ile tamamen normale dönermi, düzene girermi?

 3. nursel

  östrojen hormonu azlığı adet kanamasının azalmasınını etkilermi?eğer adet kanamasını azaltıyorsa, bu hormon nasıl normale döner? tedavisi nedir?

 4. nursel

  östrojen hormonunun eksikliği adet kanamasını azaltıyorsa, östrojen hormonu normale nasıl döner?

 5. Leyla

  Ben 40 yaşında bir bayanım. Yaşın geregi olarak memoğrafi ve meme ultrosoni çektirdim iki taraftada küçük çaplı kistler çıktı. Doktoruma bundan nasıl korunabilirim dediğimde o da şimdi herkezde göründüğüne değindi fakat östrojen içeren yiyecekleri daha az tüketebilirsiniz dedi. Buna örnek adaçayı içiyorsanız içmeyin dedi. Bunun gibi bildiginiz bitkiler varsa yazabilirmisiniz lütfen.
  Herkese sağlıklı yaşam diliyorum.

 6. Zehra

  bende yaşıma göre östrojen eksikliği var.Bu kürü uyguladığımda tamamen düzelecek miyim?

 7. diloş

  ostrojen hormonu eksikiği genelde menapoz durumundaki bayanlarda ortaya çıkıyor diye biliyorum..

 8. gül gül

  oğul otu kürünü yaklaşık 15 gündür kullanıyorum.sade içtiğimde başım dönüyor diye 1 çay kaşığı bal ile tatlandırıyorum.38 yaşındayım.çok fazla idrara çıkmaya başladım.6-7-8 defayı buluyor.adet kanamam 1 hafta sürüyor ve çok oluyor.ne tavsiye edersiniz? selamlar

 9. handan

  melisa bitkisi ile oğulotu bitkisi aynı bitki midir?

 10. sema

  erken menapoza girmek östrojen eksikliğindenmi,yoksa fazlalığındanmı meydana gelir.oğul otumu yoksa aslan pençesimi kullanmak gerekir.

 11. gamze

  normale dönmesini istiyorsan ilaç kullan estrofem dye bir ilaç var menoposdakileri bile normal adet getirir sende düzensizlik varsa kullanmanı tavsiye edrim

 12. sude

  acaba göğüs büyümesine de yardımcı olur mu bu kür?

 13. sevilay

  ben nane kürü ve oğul otunu östrojen tedavisi için kullanıyorum hamile kalmak için yaklaşık 10 gün oldu 5 gun sonra dr gıdıp test yaptırıcam ve devam edıcem umarım ıyı gelır.

 14. emine

  östrejen eksikliğinde östrejen içeren gıdaları kullandığımızda kitle oluşacaksa erken menapozamı girelim yoksa kitle oluşumunumu kabul edelim.

Lütfen yorumunuzu yazın

Açıklama: Lütfen yorumlarınızın tamamını büyük harfle yazmayınız ve düzgün bir Türkçe kullanmaya özen gösteriniz. Kurallara uymayan yorumlar yayınlanmayacaktır!