Öksürük tedavisi: Öksürük kesici kür ve iksirler, şifalı bitkiler

Öksürük tedavisi: Öksürük kesici kür ve iksirler, şifalı bitkiler

Öksürüğe bitkisel çözümler, şifalı bitkiler ve öksürük kesici iksirler.. Öksürük kürü tarifleri, öksürük bitkisel tedavisi için otlar, bitkiler..


Öksürük ilacı formülü 1

Parmak ucu kadar, 2-3 tane zencefil, iri bir tutam ıhlamur, 1 çay kaşığı kadar hibiscüs, 1 çay kaşığı şahtere 1 su bardağı kadar suyun içerisinde 4 dakika boyunca kaynatılır. Öksürük kürü kaynadıktan sonra 3 dakika demlenmesi için bekletilir. Hafif şeker ilave edilip içilir. Uzmanlar şekerin az olmasının daha fazla etkiye sebep olacağını belirtiyor ve nöbetşekeri kullanılmasını tavsiye ediyor.

Kronik öksürük kürü ve iksiri 2

2 tane karaturp kabak oyacağı ile 5-6 yerinden oyulur. Oyukların içerisine bal doldurulur ve sadece oyukların üzeri turp parçaları ile kapatılır. En az 24 saat geçtikten sonra içindeki sıvı kaşığa alınır ve günde 3 çorba kaşığı şurup şekerinde içilir.

Öksürük iksiri 3

Ayva çekirdekleri kaynatılır ve bol şeker ile karıştırılıp günde 3-4 bardak kadar ılık olarak içilir. Bu öksürük iksirine belirli bir süre devam edilmelidir.

Bu içerik öksürük kesici, öksürük kesici şifalı bitkiler, oksuruk giderici, ender saraç öksürük tedavisi, öksürük kesiciler, acil öksürük kesici, anında öksürük kesici, öksürük giderici şifalı bitkiler, öksürük giderici bitkiler, öksürük için ayva çekirdeği, pratik öksürük kesici, ayva çekirdeği öksürük, öksürük kesici kürler, oskurek sokucu kur konularını barındırır.
Yayımlanma tarihi 07 Mar 2009 Okunma: 17.353
Benzer yazılar


10 yorum

 1. aylin

  çok güzel tedaviler bunlar herkese teşekkür ederim

 2. gülşah

  ahmet maranki hocama teşekkür ederim gercekten cok bilgili bir hocamız sizin sayenizde coğu hastalıklar iyileşti

 3. ipek

  hocam Allah sizden razı olsun. bizim ilaçlardan miğdemiz bozulmuştu. önerdiğiniz bu doğal yolardan tedaviye ihtiyacımız vardı. benim rahimin dış duvarında karın boşluğuna doğru büyüme gösteren 10 santimlik miyomum var ne önerirsiniz?

 4. kübra

  annemin öksürüğü 3 senedir sürüyor gitmediği doktor kalmadı.çok ilaç içiyor.lütfen bize birşeyler önerin

 5. tuğçe

  sa. 6aylık bebeğim var ve hiç kesintisiz öksürüyor ilaçlar iyi gelmedi ne yapa bilirim lütfen yardımcı olun

 6. sema

  hocam ben de babam için sizden yardım isteyecektim kuru öksürüğü hiç kesilmiyor ne önerirsiniz cevabınızı bekliyorum

 7. bejan

  2 çocugum var ikiside astım hastası öksürüklerini kesemiyorum ne yapmalıyım

 8. canan

  Hocam eşimde alarjik öksürük var .Hangi bitkiler iyi gelir.Ne önerirsiniz ?

 9. zeynep

  hocam bebegımın öksürügünü ilaçlarla kesemedim evımde de bitkılerım yok alamıyorum evde ne yapabilirim acıl cevabınızı bekliyorum

 10. ayşe

  merhabalar 1,5 yaşında bebeğim hastalandı hastalığı bitti derken öksürüğe tutuldu maranki hocamın ayva çekirdeği önerisin yaptım anında etkisini gördüm maranki hocama bu bilgilerinden dolayı çok teşekkürlerimi sunuyorum..:))

Lütfen yorumunuzu yazın

Açıklama: Lütfen yorumlarınızın tamamını büyük harfle yazmayınız ve düzgün bir Türkçe kullanmaya özen gösteriniz. Kurallara uymayan yorumlar yayınlanmayacaktır!