Ödem söktürücü ve atıcı bitkiler

Ödem nedir? Vücutta çok fazla su birikmesine ödem denir. Bazen kalp, damar ve böbrek rahatsızlıklarının belirtisi olabilmekle birlikte bazı alerjik vakalarda ve beyin travmalarında tehlikeli sonuçlara sebep olabilir. Derialtı ve kaslardaki dokuların arasında, kalp, akciğer ve karın iç zarları yani seröz boşluklarda serbest sıvı birikmesi ödemin tespit edilmesini mümkün kılmaktadır.

Ünlü tıp düşünürlerinden Hipokrat ödem için en etkili tedavi yolunun kan aldırmak olduğunu belirtmiş ve bu konuda sülük kullanılması tavsiye edilmiştir. Evde ödem atmak için hazırlanabilecek kürler ise aşağıdaki gibidir.

Ödem söktürücü bitkiler: Ödem nasıl atılır?

Ödem bitkisel tedavisi için I. formül: 1 bardak kaynar haldeki suyun içine 4-5 gram civarında kiraz sapı atılır. 10 dakika demlenmesi beklendikten sonra içilir. Bu ödem için kiraz sapı küründen her gün 2-3 bardak içilmelidir.

Ödem tedavisi için II. formül: 1 bardak kaynar suya 4-5 gram kadar enginar yaprağı atılıp 10 dakika demlenmesi beklenir. Bu kürden günde birkaç bardak içmek ödem atmaya yardımcı olacaktır.

Bir başka ödem atma kürü ise şöyle hazırlanır: 1 bardak sütün içine 1 bağ ince şekilde doğranmış maydanoz atılır. Süt yarıya ininceye dek hafif ateşte ısıtılır. Süt kaynamadan ocaktan alınır ve bu kürden gündüz vakti 2 saatte bir 2 çay kaşığı içilir.

Uzmanların ödem atmak için tavsiye ettiği bir başka kür ise şöyledir: 1 bardak kaynar durumdaki suyun içerisine 6 gram püskül ilave edilir ve 10 dakika kadar demlenmesi beklendikten sonra içilir. Püskül küründen günde 2-3 bardak içilmesi gerekmektedir.

Ödemden kurtulmak için yukarıdaki ödem kürlerinden dilediğinizi kullanabilirsiniz.

Bu içerik ödem söktürücü, odem sokturucu bıtkıler, ödem sökücü bitkiler, ödem atıcı bitkiler, ödem sökücü, ödem atıcı çay, ödem atıcı çaylar, ödem söktürücü ilaç, ödem söktürücü ilaçlar, odem söktürücü çay, ÖDEM ATTIRICI BİTKİLER, ödem atıcı, ödem söktürücü çaylar, ödem söktürücüler, ödem söktürücü bitki, ödem söktürücü bitkisel çaylar, ödem söktüren bitkiler, ödem atıcı ilaçlar, ibrahim saraçoğlu ödem söktürücü, ödem sökücü ilaçlar konularını barındırır.
Okunma: 47.165

Benzer İçerikler

2 Yorum

  1. Anonim 24 Ocak 2011 @ 12:27

    ben bölgesel zayıflamak istiyorum yardım edermisiniz

  2. sanem 15 Şubat 2011 @ 09:11

    şeker nasıl düşer annem 6 senedir ünsülin kullanıyor ve şekeri artıktık gittikçe yükseliyor perişan oluyor bir çare ne olur teşekkür ederim.

Lütfen yorumunuzu yazın

Dikkat!

Sitemizdeki sağlık yazıları sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekime başvurunuz.