Ödem nedir? Ödem söktürücü bitkiler nelerdir? Ödem nasıl atılır?

Ödemin tanımı, nedenleri ve ödem atmaya yardımcı bitkisel tedavi yolları ile çeşitli pratik çözüm önerilerini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Ödem nedir? Ödem nedenleri nelerdir?

Ödem, vücuttaki belirli bölgelerde yüksek miktarda sıvı birikmesi olarak adlandırılabilir. Kalp hastalıkları ve bazı kadınlarda regl öncesi ve sonrası gibi durumlarda görülebilir. Diğer durumlar arasında böbreklerin düzenli çalışmaması gibi örnekler yer alabilir. Eski zamanlarda vücuttaki bu aşırı su birikmesini hafifletmek için çok çeşitli bitkiyle ve suyla yapılan tedavi yöntemlerinden faydalanılmıştır.

Sıcak su banyolsu ile ödem atma

Avrupa’nın en önemli tedavi sırlarından biri, idrar çıkarmayı artırmak için kullanılan ve içine oturulan özel sıcak su banyolarıdır. Banyo küvetini orta sıcaklıkta bir miktar suyla doldurun. Birkaç dakika sıcak suyun içinde oturun. Bu şekilde hazırlanan sıcak su banyoları, banyo sonrasında idrar çıkarmayı da destekler.

Ödem atıcı karpuz kürü

Karpuz, Hawaii’nin hem en önemli meyvelerinden biri hem de tedavi yöntemlerinin başlıca malzemesidir. Tüm faydalarının yanı sıra vücutta biriken sıvıyı atmak için hafif bir temizleyici olarak da kullanılır. Gün içinde 10 dakikalık aralarla kırmızı karpuz dilimleri tüketin.

Rezene çayı ile ödemden kurtulma

I. yüzyılın Yunan hekimlerinden Dioscorides “idrara ancak damla damla çıkabilenler” için rezene çayı önermiştir. Poşet rezene çayı satın alın ya da birkaç rezene yaprağını sıcak suda demleyin. Süzün ve suyunu için.

El masajı ile ödem sökme

Ödem için uygulanan eski Çin basınç noktaları, dizin iç tarafının ortasında yer alır. Dizinizin iç tarafına birkaç kez hafifçe bastırın.

Ödem sökücü çilek kürü

Çilek marketlere taşınmadan yüzyıllar önce İngiliz şifacılar, çileğin idrar çıkarmayı artırabildiğini keşfettiler. Marketlerden satın alabileceğiniz çilekler de yabani çilekler kadar etkilidir. Yarım ya da 1 kilo çilek satın alıp gün boyunca tüketin.

Ardıç bitkisi özüyle ödem söktürme

Eski İngiliz ilaç kitapları, ardıç özünün özellikle kalp hastalıklarından kaynaklanan idrar tutulması durumlarında böbrekler üzerinde etkili olduğundan bahsederler. Önerilen ölçü günde 1 çay kaşığı ve 1 bardak suyla tüketilmesidir. Ayrıca eczanelerden özel yağını da satın almanız mümkündür. Paketin arkasındaki talimatları uygulayabilirsiniz.

Bal kabağı ile ödem atıcı kür tarifi

Bal kabağı, sakız kabağı ve kavun tohumlan uzun yıllardır vücuttaki sıvının atılması için kullanılan bir Amerikan yöntemidir. Bir avuç tohumu yarım saat boyunca kaynatın ve süzün. Elde ettiğiniz sıvıdan her gün 1 bardak tüketin.

Şiş ayaklar için özel ödem söktürücü kür

Adaçayı yaprak 150 g.

150 gram yaprağa 2 litre kaynar su eklenir, 15 dakika demlenip süzülür. Ayaklar 10 dakika banyo yapılır, sonra soğuk suyla yıkanıp tekrar 1o dakika banyo yapılır. Suyun sıcak kalmasına dikkat edilmelidir.

Bu içerik vücuttaki iltihap nasıl atılır, ödem tedavisi, vücuttan iltihap nasıl atılır, vücuttaki ödem nasıl atılır ibrahim saraçoğlu, Vücut iltihabı nasıl atılır, iltihap nasıl atılır, ödem söktürücü bitkiler yada çaylar, vücuttaki iltihabı atmak için bitkisel çözüm, vücuttaki iltihaplar nasıl atılır, vücuttaki iltihap nasıl atılır ibrahim saraçoğlu, iltihap vücuttan nasıl atılır, vücutta biriken su nasıl atılır, ödem söktürücü bitkiler nelerdir, ödem nasıl atılır ibrahim saraçoğlu, ödem söktürücü bitkiler, iltihap nasıl akıtılır, ödem söktürücü bitkiler ibrahim saraçoğlu, ödem atmaya yardımcı bitkiler, ibrahim saraçoğlu ödem söktürücü bitkiler, vücuttaki iltihabı nasıl atarız konularını barındırır.
Okunma: 14.814

Benzer İçerikler

1 Yorum

  1. adsız 03 Ekim 2010 @ 11:48

    çok teşekkürler rezene çayını hemen deneyeceğim.

Lütfen yorumunuzu yazın

Dikkat!

Sitemizdeki sağlık yazıları sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekime başvurunuz.