Nezleye ne iyi gelir? Nezle tedavisi kürleri

Bitkisel tedaviye başlamadan önce hastalığın grip mi nezle mi olduğu öğrenilmelidir. Bunun için nezle ile grip arasındaki farklara dikkat edilmelidir. Grip belirtileri: Titreme, yüksek ateş, kaslarda meydana gelen ağrı, boğazda ve ağız içinde kuruluk, öksürük, baş ağrısı ve yataktan kalkılamayacak derecede bitkinlik ve halsizliktir. Grip olanlarda aşırı uyku isteği olur. Bazı hastalarda kusma meydana gelebilmektedir. Çoğu zaman 7-10 gün süresince devam eden bir hastalıktır.

Nezle belirtileri ise gripten biraz daha farklıdır ve yataklı istirahata genellikle lüzum duyulmaz. Nezlenin en kötü belirtileri 2-3 gün sürer. Bu belirtiler baş ağrısı, hafif ateş, sık sık aksırma ve burun akması şeklindedir.

Nezle nasıl geçer? Nezle tedavisi kürleri

Nezlenin bitkisel tedavisi için ilk formül şöyledir: Toz haline getirilen ıhlamurdan günde 3-5 kere, 1-4 gram kadar içilir.

Bir başka nezle kürü: 1 bardak kaynar biçimdeki suyun içine 1 çay kaşığı tarçın ilave edilir ve 10 dakika demlenmesi için beklenir (suyu kaynatmaya devam etmeyiniz, kaynamış suyun içine tarçın atıp bekleyiniz). Bu tarçın küründen günde 2-3 bardak içilmelidir.

Nezlenin bitkisel tedavisi için başka formül: Çörekotu suyla ıslatılır ve kuruması beklenir. Kurutulduktan sonra çörek otu toz haline getirilir ve burna çekilir.

Lahana ile nezle tedavisi yöntemi: 5 dakika kadar kaynatılan lahana yapraklarının suyundan günde 2-3 bardak içilir.

Uzmanların nezle tedavisi için önerdiği bir başka kür ise şu şekilde hazırlanır: 1 bardak kadar suyun içine 4 gram ayrık kökü atılır ve bu kökler 10 dakika kaynatılır. Nezlenin bitkisel tedavisi için bu kürden günde 2-3 bardak içilmelidir.

Bu içerik nezleye ne iyi gelir, nezle tedavisi, nezle belirtileri, nezleye iyi gelen, nezle nasil gecer, nezleye en iyi ne gelir, nezlenin tedavisi, nezle tedavi, yaz nezlesine ne iyi gelir, nezle ne iyi gelir, nezle bitkisel tedavi, nezleye iyi gelen şeyler, nezle için ne iyi gelir, yaz nezlesi nasıl geçer, nezle için bitkisel tedavi, nezleye neler iyi gelir, nezleye ne iyi gelir ibrahim saraçoğlu, grıp ve nezleye ne iyi gelir, nezle tedavisi bitkisel, ibrahim saraçoğlu nezle tedavisi konularını barındırır.
Okunma: 60.189

Benzer İçerikler

3 Yorum

  1. nazmiye 18 Nisan 2010 @ 22:11

    sayın ahmet bey ben cibaliden sigara fabrikasın puro şubesinden emekliyim benim omurilik felclisi bir oğlum var sinirlere his gelmiyor şu an yürüyemiyor idrar tutamıyor. acaba bana bu hastalık için yardımcı olabilirmisiniz bitkisel bir tedavi önerebilirmisiniz çok teşekkkür ederim

  2. Melda 29 Ocak 2011 @ 16:24

    çok güzel hastalığım geçti Ahmet bey size çok çok teşekkür ediyorum

  3. hale 27 Ağustos 2011 @ 12:20

    çok teşekkur ederim verdiginiz tedavi sonucunda hemen iyileştim

Lütfen yorumunuzu yazın

Dikkat!

Sitemizdeki sağlık yazıları sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekime başvurunuz.