Nasır tedavisi: Nasır nasıl geçer?

Nasır tedavisi: Nasır nasıl geçer?

Nazır nedir ve neden olur? Nasır genellikle el ve ayakların devamlı sürtünen kısımlarındaki üst derinin sertleşmesi neticesinde oluşan ve üzerine baskı uygulandığında acı veren sertleşmiş deri tümseğine denir. Nasır oluşmasının nedeni o bölgedeki derinin sürekli sürtünmesi ve basınca maruz kalmasıdır.

Ayak derisinde görülen nasırın sebebi genellikle ayak numarasından daha küçük ve sıkı ayakkabı giyilmesidir. Derinin boynuzumsu tabakasının, uzun müddet süre gelen basınç ya da sürtünmesi sebebiyle, bazı bölgelerde kalınlaşır. Nasırlar, ucu içeriye bakan, piramide benzemektedirler. Derinin geniş alanlarında meydana gelen sertleşmeler faydalı ve koruyucudurlar, ancak küçük olanları acı verirler. Özellikle ayaklarda oluşan nasırın evde tedavisi genellikle olumlu sonuç vermez ve bir hekime başvurulması gerekir.


Nasır ile ayak tabanlarında oluşan ağrılı ve mikroplu siğilleri birbirine karıştırmamak gerekir.  Nasır genellikle kişinin yaptığı bir iş sonucu ortaya çıkar. Örneğin çiftçilerin ve işçilerin elleri genelde nasır tutar. Bu yüzden nasırın tedavisi için en önemli şey nasırı oluşturan sebepleri ortadan kaldırmak olmalıdır.

Nasır tedavisi ve nasır kürleri

Kırmızı soğan sıkılıp suyu ile nasırlı bölgeye, günde 3-4 kere, kompres yapılır. Bir diğer nasır bitkisel tedavi yöntemi ise şöyledir: Domates dilimlenir ve bu dilimler nasır üzerine sürülür.

Uzmanlar  limonun da nasıra iyi gelen bitkilerden olduğunu belirtmektedir. Bunun için, limon dilimleri, yatmadan evvel, nasırların üzerine sarılıp bağlanır. Sinirotu ile tedavi için ise sinirotu yaprağı sıcak suyun içinde yumuşatılır ve daha sonra yumuşayan yapraklar nasır üzerine konur.

Suna Dumankaya’nın nasır tedavisi formüllerini okumak için lütfen tıklayın: Suna Dumankaya nasır tedavisi kürleri.

Bu içerik nasir tedavisi, nasır nasıl geçer, nasır, nasıra ne iyi gelir, ayak nasırı nasıl geçer, ayaktaki nasır nasıl geçer, eldeki nasır nasıl geçer, nasırın tedavisi, ayakta nasır nasıl geçer, ayak nasırına ne iyi gelir, el naşırı nasıl geçer, eldeki nasırlar nasıl geçer, ayaklardaki nasır nasıl geçer, nasıra iyi gelen bitkiler, nasır tedavisi ibrahim saraçoğlu, ayaktaki nasıra ne iyi gelir, evde nasır tedavisi, ayaktaki nasır, nasır tedavi, ibrahim saraçoğlu nasır tedavisi konularını barındırır.
Yayımlanma tarihi 08 Mar 2010 Okunma: 103.597
Benzer yazılar


14 yorum

 1. mercan

  ya lütfen bana yardımcı olun sağ ayağımda 2 tane solda ise 3 tane var. ayakkabımı değiştirdim ama ne çare bana lütfen ulaşın yorumuma cevap yazın mutlaka lütfen.

 2. melisa

  benim de sol ayağımda bi tane var yani nolmuş ben daha 11 yaşındayım bacımm

 3. abdulbaki

  merhaba ben de 11 yaşındayım ve ayağımın tam 5 yerinden nasır çıktı ne yapmalıyım lütfen ama lütfen bir cevap yazın

 4. Anonim

  selam, bende de var parmak arasında önereceğiniz bir yöntem varsa lütfen cevap yazın.

 5. Anonim

  selam , benimde nasır sol ayağımın topuğunda var ve bana çok acı veriyor bu nasırın giderilebilmesi için ne yapmalıyım !

 6. Yok

  Evet ya bende de var şu pislik şeyden 14 yaşındayım baloda topuklu giydiğim günden beri var acaba onunla alakası var mıdır?

 7. ibrahim

  ayak baş parmagımın altında nasır çıktı cerrahi müdaheleyle aldırdım daha iyileşmeden tekrar çıktı. ne yapmalıyım?

 8. arap

  benim iki ayağımın altında aşırı derecede büyük nasırlar oluştu lütfen bana yardımcı olun bunları nasıl yok edebilirim…

 9. bekir

  benim nasır felaket ne yapmalıdır

 10. adsız

  of nasıl geçircez lütfen yardım edin :(

 11. mina

  onun hiç caresi yok ki 7 ameliyat gecirdim

 12. yasar tasdemir

  benim de ayagımın altında var dı size kesin bi çözüm söylüyorum nasırınıza selülozik tiner damlatın çok çabuk bir şekilde gececektir

 13. pelin bat

  abartmayın arkadaslar.nasır bandı alın ve duzenlı kullanın.1 hafta 10 gun ıcerısınde butun nasır sökülüyor.duzenlı ayakbakımı ve nemlendırıcı kullanırsanız aynı sorunla karsılasmazsınız

 14. zeynep

  arkadaslar buyuklerimden duydugum kadariyla yas incirin icine kina koyup iki gun gece gunduz bekletince nasir soyuluyormus deneyenler var umarim ise yarar deneyin

Lütfen yorumunuzu yazın

Açıklama: Lütfen yorumlarınızın tamamını büyük harfle yazmayınız ve düzgün bir Türkçe kullanmaya özen gösteriniz. Kurallara uymayan yorumlar yayınlanmayacaktır!