Mide bulantısı tedavisi: Mide bulantısına ne iyi gelir? Mide bulantısı nasıl geçer?

Mide bulantısına bitkisel çözümler.. Mide bulantısına ne iyi gelir? Mide bulantısı nasıl geçer? Mide bulantısı bitkisel tedavi yolları nelerdir?

Mide bulantısına bitkisel çözümler

Not: Aşağıdaki her tarif farklı kürlerdir. Hepsi aynı anda uygulanmayacaktır. Sizin için hangisini hazırlamak kolay ise o kürü hazırlayıp içiniz. Ancak her kürün etkisinin her insanda aynı olamayacağını da göz önünde bulundurunuz.

Adaçayı: Toz haline getirilen adaçayından her gün 3 kere 0,5-3 gram miktarında içilir.

Ebegümeci: 1 bardak kaynatılmış haldeki suyun içine 5 gram ebegümeci bitkisi konur ve 10 dakika demlendikten sonra günde 2-3 bardak içilir.

Adaçayı: 1 bardak kaynar suyun içerisine 2 gram kadar ufalanmış adaçayı ilave edilir ve 10 dakika demlenmesi beklendikten sonra içilir. Bu kürden günde 2-3 bardak hazırlanıp içilmelidir.

Nane: 1 bardak kaynar haldeki suyun içine 8 gram kadar kuru nane atılır ve 10 dk demlenmesi beklendikten sonra günde ikişer bardak içilir (sabahları ve akşamları). Özellikle ağır mide bulantıları için bu kür içilmelidir.

Kekik: Toz haline getirilmiş kekikten günde 3 defa 1-3 gram kadar içilmelidir. Bu kekik kürüne limon suyu da sıkılmalıdır.

Zencefil: 1 bardak kadar kaynar suyun içine 1 çay kaşığı zencefil ilave edilir ve 10 dk beklendikten sonra içilir. Mide bulantısının bitkisel tedavisi için hazırlanan bu zencefil küründen günde 3 bardak içilmesi önerilmektedir.

Ihlamur: Ihlamur da mide bulantısına iyi gelen bitkilerden biridir. Günde 2-3 çay bardağı kadar ıhlamur çayı içerek de mide bulantısından kurtulabilirsiniz (Allah’ın izniyle).

Bu içerik mide bulantısına süt iyi gelirmi, süt mide bulantısına iyi gelirmi, soğuk algınlığı mide bulantısına ne iyi gelir, soğuk algınlığında mide bulantısına ne iyi gelir, zencefil mideye iyi gelirmi, mide bulantısına ne iyi gelir ibrahim saraçoğlu, kola mide bulantısı konularını barındırır.
Okunma: 7.419

1 Yorum

  1. berkay 05 Mayıs 2010 @ 11:09

    1 aydır faranjitim var.yemek yiyince miydem bulanıyo.miyde bulantım faranjittenmi oluyor anlamadım.

Lütfen yorumunuzu yazın

Dikkat!

Sitemizdeki sağlık yazıları sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekime başvurunuz.