Libido azalması ve düşüklüğü: Libido nasıl artar?

Erkeklerde ve kadınlarda libido azalması neden görülür? Libido nasıl artar? Hangi bitkiler libido düşüklüğünü giderir?

Libido nedir? Libido neden düşer?

Libido genellikle cinsel isteksizlik anlamında kullanılan psikolojik bir terimdir. Stres, çok çalışma ve aşırı kafein libidoyla ilgili herhangi bir problemin oluşmasına meydan verebilir; özellikle yorgunluk normal cinsel ilişkilerde etkili bir bariyerdir. Adet döneminin ritmi de önemli bir etkendir; dönemin ortasında, ovülasyondan hemen önce ve yine âdet döneminden önce kaim endometriumun baskısı seksüel aktiviteyi destekler ve kadınlar kendilerini daha istekli hissederler.

Libido nasıl artar? Kadın libidosunu artırma yolları nelerdir?

Her sabah biraz suyun içine damlatılarak içilen 20 damla hayıt tentürü hem üreme sistemini destekler, hem de afrodizyak etkisi yaratır.

Eğer problem bitkinlik ve fazla çalışmaysa, eşit miktarlarda ahududu yaprağı, biberiye, aslankuyruğu ve gotu kola içeren çayı günde üç defaya kadar içmek bütün vücut sistemini güçlendirerek destekleyecektir.

Libido düşüklüğüne ne iyi gelir, nasıl arttırılır? Erkeklerde libido düşüklüğüne çözüm

Birçok erkek, performanslarıyla ilgili şüpheleri yüzünden ereksiyonu ve orgazmı engeller. Problem iktidarsızlığın en yaygın nedeni olan ağrılı basur gibi daha somut bir rahatsızlık da olabilir.

■ Ginseng, catuaba ve Hint ginsengi (günde 600 mg’a kadar, kapsül şeklinde) uygun destekleyici bitkilerdir.

■ Alternatif olarak, düzenli damiana çayı içebilirsiniz; sistemi düzenlemek için her fincanın içine bir karanfil ekleyin.

■ Masaj da destekleyici bir tedavidir; bir veya iki damla sandalağacı, yasemin veya gül yağını bir tatlı kaşığı badem yağına ekleyerek seksten önce karşılıklı masaj yapın. Aynı yağları banyo suyuna veya oda kokusuna da ekleyebilirsiniz.

ERKEKLERDE ve KADINLARDA KISIRLIK NEDENLERİ: KISIRLIĞA BİTKİSEL ÇÖZÜM

Bu içerik libido azalması, libido azalması nedir, libido nasıl yükseltilir, libido düşüklüğü, libido nasıl yükselır, libido nasıl artar, lipido nedir, libido nasıl arttırılır, libido nasıl artırılır, libidom, kadınlarda libidoyu artırmak, lipido azalması, libido neden düşer, libido düşüklüğü tedavisi, libidonun yükseltilmesi, libidoyu artırmak, kadin libidosu nasil artar, libido yükseltme, lıpıdo, libido yükseltmek konularını barındırır.
Okunma: 17.473

Lütfen yorumunuzu yazın

Dikkat!

Sitemizdeki sağlık yazıları sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekime başvurunuz.