Kolay hamilelik için İbrahim Saraçoğlu kuru incir kürü: İbrahim Saraçoğlu kolay hamile kalma ve yumurta çatlatma kürü

Kolay hamilelik için İbrahim Saraçoğlu kuru incir kürü: İbrahim Saraçoğlu kolay hamile kalma ve yumurta çatlatma kürü

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, kolay hamile kalma yöntemlerinden biri olan kuru incir kürünü tavsiye ediyor. Kolay hamilelik sağlayan ve yumurta çatlatma özelliği olan kürün tarifi aşağıdaki gibidir ve 42 gün boyunca içilmesi gerekmektedir.


Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu kuru incir kürü tarifi: Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu yumurta çatlatma kürü

Damacanadan yarım litre su alıp uygun bir tencerede kaynatmaya başlayın. Su kaynamaya başlayınca 15-16 tane kuru incir ilave edin. Tencerenin kapağını kapatıp 20 dakika kuru incirleri haşlayın. 20 dakika haşlanan kuru incir kürünü ılıkdıktan sonra pirinç süzgeci ile süzün.

Kolay hamilelik ve yumurta çatlatmak için hazırlanan kuru incir kürü üçe bölünerek öğünlerden15 dakika kadar önce aç karnına içilmelidir. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu kuru incir kürü tam olarak şöyle uygulanmalıdır: 21 gün kür uygulanır, 7 gün ara verilir, 21 gün kür tekrar uygulanır ve kuru incir kürü tamamlanır. Yani kuru incir kürü toplamda 42 gün boyunca içilecektir.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, kuru incir kürünün her gün taze olarak hazırlanmasını, incirlerin ikiye bölünerek kaynayan suya atılmasını ve incirlerin dışında beyaz pudra varsa incirlerin ilk önce soğuk suda yıkanması gerektiğini belirtiyor.

Bu içerik ibrahim saraçoğlu incir kürü, incir kürü adetin kaçıncı günü başlanır, incir kürüne adetin kaçıncı günü başlanır, ibrahim saraçoğlu incir kürü tarifi, incir kürü ibrahim saraçoğlu, yumurta çatlatan bitkiler, yumurta çatlatma kürü, yumurta çatlatıcı bitkiler, ibrahim saraçoğlu soğan kürü adetin kaçıncı günü başlanır, yumurta çatlatmak için ne yapmalı, soğan kürüne adetin kaçıncı günü başlanmalı, yumurta çatlatma yöntemleri, ibrahim saracoğlu yumurta catlatma, kuru incir kürü ibrahim saraçoğlu, yumurtayı çatlatan bitkiler, incır kuru adetın kacıncı gunu, bitkisel yumurta çatlatma, incir kürü adetin kaçıncı günü başlanmalı, kuru incir kürü saraçoğlu, inçir kuru fsh duşururmu konularını barındırır.
Yayımlanma tarihi 20 Şub 2009 Okunma: 28.479
Benzer yazılar


62 yorum

 1. sibel

  slm mrhb hocam ben 5 yıldır evliyim cocugum olmuyor ne yapmamı onerırsınız cvp beklıyorum acıl lutfen hocam

 2. seda

  öylesine saçma sorular sormuş ki bazıları sorduğu sorunun ne olduğunu bilmiyor daha bir de cevap bekliyor tamam sorununuz var ama başlıca yöntemler ve yapılacaklar açıklanmış bunların dışında bir sorunuz varsa düzgünce sorun lütfen saçma sapan benim çocuğum olmuyor ne yapmalıyım gibi şeyler yazıp milletide meşgul etmeyin lütfen nerden bilsinler sizi görmeden hastalık tanısı konmadan ne sorun olduğunu hanımefendi yapmayın …soracaksanız daha açıklayıcı şeyler bildirin ki ona göre tahminde bulunsunlar

 3. yagmur

  hocam bende 2 yıllık evliyıim ama yumurtalıklarım çalışmıyor bana ne onerirsiniz

 4. hatice

  incir kürü adet bitiminden 7 gün sonramı başlanacak soğan kürünü uyguladım yardımcı olursanız sevinirim

 5. ayşe

  slm ben 3 yıllık evliyim hiç korunmadım ve 1 yıl sonra hamile kaldım ve düşük yaptım çok ağır bir durum. çok istiyosunuz ve neden olmuyo diye düşünürken hamile kalıyosunuz ve daha sevincini yaşamadan üzüntüsünü yaşıyorsunuz. Eşimle aramızda kan uyuşmazlığı var ve düşük yaptıktan sonra bütün testleri yaptım hiçbir sorun yok. düşük yapalı 8 ay oldu ama ben sadece 3 ay korunmama rağmen yine hamile kalamıyorum. Anlayamadığım hiçbir sorun yoksa neden hamile kalmıyorum. birkaç gün içinde yine doktora gidicem dua edin kızlar çünkü ben bütün çocuğu olmayanlara dua ediyorum. Rabbim kimseyi bu dertle sınamasın çok büyük bir acı. Allahım herkesin yardımcısı olsun.

 6. Nilgün

  Hocam ben 37 yaşındayım 3 cocuğum var 2 senedir adetim cok az oluyorum doktora gittim hamilelik önerdi. 5 aydır tedaviden bir sonuç alamadım. 3 aydır yumurta çatlatma iğnesi yaptırıyorum bir sonuç alamadım bu konuda siz hangi tedavi önerirsiniz teşekkürler.

 7. hayriş

  slm arkadaşlar. bende 13 seneden beri bebeği olmayanlardanım. soğan ve incir kürünün ne zaman başlanacağı hakkında bilgisi olanlar varmı. lütfen yazarmısınız. allah herkesin yardımcısı olsun

 8. hilal

  incir kürünü yumurta çatlatmak için yaptığımızda inciri kaynattığımızda anlayamadığım sadece suyunumu içeceğiz yoksa inciride beraberinde yiyeceğiz

 9. özlem

  bende oniki yıllık evliyim bende tüp bebek yaptırdım ama gelişimi olmadı iki aylık düşük yapdım soğanı ve incir kürünü bende yapdım allah hepimizin yardımcısı olsun hayırlı ramazanlar

 10. necibe

  benimde rahmimde enfeksiyon var. soğan kürünü yeni uygulamaya başladım. insallah ise yarar..

 11. Anonim

  Incir kurune adetin kacinci gunu baslanmali birde posasinidami yiyicegiz yoksa sadece suyunumu

 12. derya

  rabbim herkese hayırlı evlat nasip etsin dua edin lütfen

Lütfen yorumunuzu yazın

Açıklama: Lütfen yorumlarınızın tamamını büyük harfle yazmayınız ve düzgün bir Türkçe kullanmaya özen gösteriniz. Kurallara uymayan yorumlar yayınlanmayacaktır!