Kınakına Ağacı Ve Faydaları

Kınakına Ağacı Ve Faydaları

Kınıkına nedir? Kına kına ağacının faydaları nelerdir? Kınakına (kontesotu) otunun kullanımı ve yararları hakkında geniş bilgi.


Kınakına bitkisi (kontesotu), kökboyasıgiller familyasından, 15-20 metre boyunda bir ağaçtır. Kına kına ağacı olarak bilinmesine rağmen, kına kına otu olarak da söylenilir, ama ot değil kocaman bir ağaçtır.

Kınakınanın içeriğinde bulunan bazı maddeler şunlardır: kinin, kinidin, kinşonin, singol, kupreol.

Kına kınanın gövdesi, kök ve kabukları kullanılır. Kına kınanın tadı acıdır.

Kınakınanın Faydaları

 • Ateş düşürücü özelliği vardır.
 • Sıtma tedavisinde kullanılır. Bilindiği üzere, sıtma tedavisinde kinin kullanılır.
 • Tifoda faydalıdır.
 • Ağır ve mikroplu hastalıklarda nekahat devresini kısaltır.
 • Cilt kaşıntılarında faydalı olduğu bilinir.
 • İştah açıcıdır. Kuvvet verir.
 • Kabızlığı giderir.
 • Kinidin alkoloidi taşikardi için kullanılır. Vücuda kuvvet verir.

Kınakına otunun faydaları arasında kilo aldırıcı özelliği ve kan yapıcı olması da vardır.

Kan Yapıcı Kür için Kınakına Şerbeti formülümüz:

Malzemeler: yarım kilo çekirdekli siyah kuru üzüm, 20 gr kınakına kabuğu, 5 bardak su.

Kuru üzüm, iyice yıkandıktan sonra demir havanda çekirdekleri kırılıncaya kadar dövülür . Sonra 5 bardak suyun içine konulur. 20 gram kınakına kabuğu üzerine ilave edilerek yavaş ateşte kaynatılır. Kaynatma işlemini, su yaklaşık 4 bardak kalıncaya kadar sürdürün. Kapağını kapalı tutarak soğumaya bırakın.Kınakına şerbeti, soğuduktan sonra ince bir tülbentten süzülerek bir şişeye konur ve buzdolabında saklanır. Her gün sabah ve akşam yemek aralarında çocuklara yarımşar kahve fincanı, büyüklere ise birer kahve fincanı içirilir. Kansızlık için kınakına şurubu çok faydalıdır. (Kansızlık için diğer kürler)

Kilo alma kürü için : Ahmet Maranki kilo aldırıcı formül

Bu içerik kına kına, kına kına otu, kına kına bitkisinin faydaları, kınakına, kına kına faydaları, kına kına bitkisi, kına kına ağacı, kınakına ağacı, kına kına şurubu, kına otu, kına kına nedir, kına kına kabuğu, kınakına şurubu, kına kınanın faydaları, kınakına kansızlık, kına kına otunun faydaları, kına kına şerbeti, kına kına kansızlık, kınakına otu, kına kına otu faydaları konularını barındırır.
Yayımlanma tarihi 07 Tem 2009 Okunma: 39.499
Benzer yazılar


13 yorum

 1. ıssız

  evet denemeye deger de sütün etin yapmadıgını bu ot nasıl yapar acaba yani kilo alma

 2. mehmet

  ben 26 yaşındayım boyum 171 klom 50 acilen yardımınıza ihtiyacım var ne denediysem olmadı gitmedigim doktor kalmadı yardımcı olursanız sevinirim pisikolojim bozuk çünkü

 3. ali

  kına kına ağacını nerde bulabiliriz?

 4. mehmet

  tam iki ayda 20 kilo almak istiyorum acaba mümkünmü?

 5. kadir

  ibrahim bey penis buyutucu bıtkıler nelerdir yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

 6. gamze

  ben 12 yaçındayım 32 kiloyum aslında çok zayıf görünüyorum 32 kilo da iyi aslında ben 32 kilo göstermiyorum 25 gösteriyorum ama gerçekten 32 kiloyum ve 39 kilo almak istiyorum ne zayıf ne şişman olmak istemiyorum tam kilolu almak istiyorum.

 7. Anonim

  ben 25 yaşındayım 49 kiloyum hayatım boyunca hiç 50 kilo olamadım boyumda uzun olduğu için çok zayık gösteriyorum çevremdekilerinde artık zayıflık konusmalarından bıktım.şimdiye kadar aklıma gelecek hertürlü ilaç bitkisel ilaçlar kullandım belki milyarlar döktüm ama olmuyor belki inanmzasınız hayatım boyunca en çok istediğim şey 50 nin üstüne çıkmak…varsa kesin kilo aldırıcı fikri olan onlarıda denerim bıkmadan..yazarsanız sevenirim…

 8. alara

  ben 13 yaşında 30 kg 146 boyundayım . zayıfım kilo almayı gerçekten istiyorum .yaşıtlarımdan fazla yemek yerim ama kilo almam. annemler çok hareketli olduğumu söylüyorlar.acaba kilo almamamın sebebi bu mudur ?

 9. elif

  bende kilo almak istiyorum 18 yaşında 48 kiloyum yardım edin

 10. merve

  ben de 17 yaşındayım. 162 cm boyunda 45 kilodayım. benim de acilen kilo almam lazım.

 11. melek

  bu kür işe yarıyor mu arkadaşlar

 12. asi

  25 yaşındayım 1.62 boyundayım 47 kiloyum üstelikte evliyim çocugum var çok zayıf kilo almak istiyorum ne yapmalıyım bende yardım bekliyorum hemde acilen almm lazım giysimlerimin bile yakışmadıgını düşünüyorum benimde psikolojim çok bozuluyor

 13. anonim

  Selam bende ayni dertliyim bende hic kilo alamiyorum cok zayifim istahimda yok

Lütfen yorumunuzu yazın

Açıklama: Lütfen yorumlarınızın tamamını büyük harfle yazmayınız ve düzgün bir Türkçe kullanmaya özen gösteriniz. Kurallara uymayan yorumlar yayınlanmayacaktır!