Kansızlık nasıl giderilir? Kan yapıcı ve kan sulandırıcı bitkiler

Kan yapıcı bitkiler nelerdir? Kan yapıcı ve kan sulandırıcı bitkisel çözümler. Kansızlık hastalığı olanlara Suna Dumankaya aşağıdaki kan yapıcı dut şurubunu tavsiye ediyor.

Kan yapıcı şurup

Sarı dut ve siyah dut çok yararlı meyvelerdir. Eskiden dutlar bez üzerine toplanır, damlarda kurutulur, kazanlarda kaynatılır; pekmez ve şurup yapılır; bu şuruba “şıra” denirdi. Her gün bir kahve fincanı içilirse faydası görülecektir.

Suna Dumankaya kan sulandırıcı bitkiler arayanlara ise aşağıdaki formülü öneriyor.

Kan sulandırıcı bitkiler

Malzemeler: 1 tutam safran, 1 tutam oğul otu, 1 su bardağı su ve 1 tatlı kaşığı bal.

Uygulama: Su bir cezve içerisinde kaynatılır, ocaktan alınır ve içerisine safran ve oğul otu katılıp 15 dakika demlenir. Ilıdıktan sonra bal da ilave edilerek içilir.

Bu içerik kansızlık nasıl giderilir, kan sulandırıcı bitkiler, kanı sulandıran yiyecekler, kan sulandırıcı yiyecekler, kan yapici bitkiler, kan sulandırıcı besinler, kansızlık nasıl geçer, kanı sulandıran bitkiler, kan sulandırıcı gıdalar, kan cıvıtıcı besinler, kanı sulandıran besinler, kan yapıcı ilaçlar, kan yapıcı besinler ibrahim saraçoğlu, kanı sulandıran gıdalar, ender saraç kan yapıcı besinler, kan sulandıran yiyecekler, kanı sulandıran yiyecekler nelerdir, kan artırıcı yiyecekler, ibrahim saraçoğlu kan yapıcı besinler, kan yapıcı kan sulandırıcı bitkiler konularını barındırır.
Okunma: 15.040

Benzer İçerikler

2 Yorum

  1. Narin 21 Aralık 2010 @ 23:18

    Ben 22 yaşında evli bi bayanım sürekli tansıyonum düşüyo ve haftalarca sürüyo ve ben kendımı hiç iyi hissetmiyorum bu yaşta tansıyon ve ben kafayı yıcem lutfen bana yardım edın

  2. sevda 16 Temmuz 2011 @ 22:43

    ben 31 yasindayım üç kızım var tahlil yaptım kanın dokuzun altında demir de çok düşük sekerimde bunlar neden oluyor jinekolojik muayneden de geçtim adet düzenim iyi kanamamda normalden az yani sorun ne olabilir bilmiyorun lütfen yardım edin.

Lütfen yorumunuzu yazın

Dikkat!

Sitemizdeki sağlık yazıları sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekime başvurunuz.