Kan şekeri nasıl düşürülür? Kan şekerini düşürücü ve dolaşımı düzenleyici kür

Kan şekeri nasıl düşürülür? Kan şekerini düşürücü ve dolaşımı düzenleyici kür

Kan şekerini düşüren bitkiler ve yiyecekler husunda Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu lahana yaprağının oldukça etkili olduğunu belirtmiştir. Sayın Saraçoğlu aşağıdaki kürün kan şekeri düşürmek özelliğinin yanı sıra, ayrıca dolaşımı düzenleyici özelliğinin de olduğunu kaydetmiştir.

Kan şekeri düşürücü ve dolaşımı düzenleyici lahana kürü

1 litreden az yarım litreden fazla (yaklaşık 750-800 ml veya 5 su bardağı) kaynamakta olan suda 7-8 tane beyaz lahana yaprağını, parçalamadan (doğramadan, bir bütün olarak) kısık ateşte 10 dakika ağzı kapalı olarak haşlayınız. Haşlama esnasında kapağı açarak, bir kaşık yardımıyla yaprakların tamamının suyun içerisinde kalmasına özen gösteriniz. Tahta kaşık kullanmanız daha iyi olur.


Ilıdıktan sonra haşlanmış beyaz lahana yapraklarını süzerek ayırınız ve aç karnına ya da yemeklerden 1 saat sonra sadece 1,5 su bardağı kadar suyunu içiniz. Aç karnına içilmesi daha olmaktadır. Haşlanmış beyaz lahana yapraklarını tüketmenize lüzum yoktur. 5-6 gün uygulanacak bu kürde, beyaz lahananın her gün taze olarak hazırlanması gerekir. Bir defada her öğünden sonra 1,5 su bardağını içmekte zorlanıyorsanız, bu taktirde gün boyu aralıklarla her defasında yarım su bardağı içerek de kürünüzü uygulayabilirsiniz. Eğer, kan şekeriniz zaman zaman yükseliyor ve de dolaşım bozukluğu şikayetleri de yaşıyorsanız, beyaz lahana kürü mükemmel bir takviyedir. Kan şekerinizin aşırı yükselmesine ve dolaşım bozukluğuna karşı da zaman zaman bir önleyici olarak uygulayabilirsiniz. Şeker hastalarının yılda 3-4 kez bu kürü uygulamalarında büyük faydalar vardır.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun, nasıl olsa kan şekeri bu kürle düşüyor, deyip doktor kontrolüne gitmekten ve kan şekerini ölçtürmekten vazgeçilmemesi gerektiğine dikkat çekmekte olduğunu da unutmalıyım.

Bu içerik kan sekeri nasil dusurulur, yüksek kan şekeri nasıl düşürülür, şekerimi nasıl düşürebilirim, şekeri nasıl düşürebilirim, ibrahim saraçoğlu şekeri düşüren bitkiler, ibrahim saraçoğlu şeker düşürücü bitkiler, yüksek şeker nasıl düşürülür, kandaki şeker nasıl düşürülür, açlık şekeri nasıl düşürülür, şekerim çok yüksek nasıl düşürebilirim, kan şekerimi nasıl düşürebilirim, şeker düzenleyici bitkiler, şeker nasıl düşürülür, şekerin yükselmesi nasıl düşürülür, kan şekeri nasıl düşer, şekeri nasıl düşürebiliriz, şeker yükselmesi nasıl düşürülür, şeker hastalarının şekeri nasıl düşer, şekeri düşüren en etkili bitki, şeker düzenleyici konularını barındırır.
Yayımlanma tarihi 12 Mar 2010 Okunma: 30.799
Benzer yazılar


4 yorum

 1. aytul

  lutfen yardim istiyorum kan sekerim yuksek dr dikkat etmezem seker hastasi olabilecegimi soyledi beni korkutan hastalik lahana kurunden baska ne tavsiye edersiniz sizi cok takdir ediyorum tukiyemde boyle guzel insanlarin olmasi bana gurur veriyor

 2. saida

  merhaba hocam.babam seker hastasi.belinde kasinma var.kasinmayi giderir ne tavsiye edersiz.onceden tesekkurler

 3. ziya

  su ile kaynayan lahana neredeyse bütün suyu içine çekiyor.süzüldüğünde pek fazla su çıkmıyor.kaynatılmış lahanalar el ile sıkılsa ve çıkan su içilse oluyormu.bilen varmı.

 4. şentürk

  açlık kan şekerim 139 çıktı nasıl düşürebilirim.lahana diyetinizi yeni okudum.çok hoşuma gitti deneyeceğim. saygılarımla sayın hocam.

Lütfen yorumunuzu yazın

Açıklama: Lütfen yorumlarınızın tamamını büyük harfle yazmayınız ve düzgün bir Türkçe kullanmaya özen gösteriniz. Kurallara uymayan yorumlar yayınlanmayacaktır!