İSHALE NE İYİ GELİR? İshal tedavisi için bitkisel çözümler

İshal çoğu zaman midede ortaya çıkmaktadır. Ancak bağırsaklara da intikal etmektedir. Uzun süren ishal hastalıklarının sebebi olarak tifo, dizanteri, kolera hastalıklarının etkisi olduğu söylenmektedir. Bu saydığımız bulaşıcı hastalıklar dışında ruhsal bunalımlar, kan zehirlenmesi, tüberküloz, keza, guatr, böbrek yetmezliği gibi birçok sebepten dolayı ishale sebep olabilir.

İshal belirtileri nelerdir?

– İshalde sarı renkli ishaller ve ağrısı olması durumunda bu ishalin sebebi incebağırsaktan kaynaklanmaktadır.

– Ağrılı ve bazı zamanlar kanlı olarak gelen ishallerin sebebi kalınbağırsaktan kaynaklanmaktadır.

İshalde dikkat edilmesi gereken hastalıklar bir husus olarak eğer ishal başka sebeplerden değil de bağırsaklardan kaynaklanıyorsa kısa zamanda geçer. Ancak ishal uzun zaman devam ediyorsa bu durumda doktorunuzla görüşüp gerekli teşhis ve önlemlerin alınması gerekir.

İshalde tedavisi nasıl yapılır?

– Öncelikle başka bir hastalığın yan etkisi olarak oluşan ishal ve kusmalarda organizma kendini temizlediğinden dolayı herhangi bir ilaç ile önlem alınmaması gerekir. Bu gibi durumlarda alternatif tıp olarak da bildiğimi şifalı bitkilerden yararlanabiliriz. Tedaviye 1 kaşık hint yağı ile başlayabiliriz. Hint yağı özellikle bağırsaklarda zararlı maddeleri atmayı sağlar.

– İshalde yaklaşık 24 saat içerisinde herhangi yemek yenilmemelidir. Ancak bu sırada şekersiz olmak kaydı ile papatya çayı veya nane çayı içilmesi olumlu sonuç verir. Daha sonraki aşamalarda ise elma kürüne geçilmesi gerekir. Hasta ertesi gün 1 ile 1,5 kilo arası çiğ elma yenir. Daha sonra hasta hafif hafif beslenmelerini arttırabilir.

– Üstte belirttiğimiz bağırsak ile meydana gelen değil de herhangi bir hastalığın yan etkisinde meydana gelen ishal hastalığında genellikle ishal hastalığıyla değil yan etkiye maruz kalınan hastalık ile savaşılır. Yani, Bir hastalığın yan etkisi olarak ortaya çıkan ishallerde, ishalle değil, asıl hastalıkla mücadele edilir.

İSHALE NE İYİ GELİR? İSHAL NASIL GEÇER?

İSHAL TEDAVİSİ: İSHAL İÇİN BİTKİSEL ÇÖZÜM

Bu içerik ıshale ne ıyı gelır, sarı ishal, ıshale cozum, ishale ne iyi gelir ibrahim saraçoğlu, ishale kesin cözüm, sancılı ishal, sarı renkli ishal, ibrahim saraçoğlu ishal tedavisi, ishal sarı renk, sarı renk ishal, ibrahim saraçoğlu ishal, ishalin rengi sarı ise, sarı ishal ne demek, ishalin sarı olması, ishal rengi sarı, sancılı ishal tedavisi, sarı ishal nedenleri, ishal için ne iyidir, ishal kesin çözüm konularını barındırır.
Okunma: 8.481

Benzer İçerikler

Lütfen yorumunuzu yazın

Dikkat!

Sitemizdeki sağlık yazıları sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekime başvurunuz.