İshale ne iyi gelir? İshal nasıl geçer? İshal bitkisel tedavisi

İshal boşaltım yollarında oluşan enfeksiyonlardan kaynaklanmaktadır. Halk arasında cırcır hastalığı da denilmektedir. Sık sık sulu dışkılamaya neden olan bu rahatsızlık döneminde incir yaprağı kaynatıp içmek yararlıdır. İshal için bitkisel çözüm yöntemlerinden diğerleri ise aşağıdaki gibidir.

İshal için bitkiler ve ishal bitkisel tedavisi

1 bardak kaynatılmış suyun içerisine 10 gram biberiye atılır. 10 dakika bekletildikten sonra bu biberiye çayından günde 2-3 bardak içilir.

İshale iyi gelen bitkiler arasında elma da vardır. İshal hastalığına iyi gelen elma suyu kürü için günde 3-5 tane elmanın suyu sıkılır ve içilir.

1 bardak suya 4-5 gram karanfil kökü atılır ve 5 dakika kaynatılır. Günde 2-3 bardak hazırlanıp içilmesi ishale iyi gelir.

İshal bitkisel tedavisi için kuşburnu kürü: 1 su bardağı kaynar haldeki suyun içine 10 gram kadar kuşburnu meyvesi atılır ve demlenmesi amacıyla 10 dakika süresince bekletilir. Bu kuşburnu çayından, ishal geçinceye dek, günde 3-4 defa hazırlanıp birer bardak içilir.

İshale iyi gelen bitkiler: Adaçayı. Adaçayı kürü ile ishal tedavisi için yapılması gereken 1 bardak kaynar suyun içine 2-3 gram adaçayı ilave edip 10 dakika demlenmesini beklemek ve bu adaçayı çayından günde 2-3 bardak içmektir.

Bu içerik cırcır nasıl geçer, cırcır hastalığı, elma ishale iyi gelirmi, kuşburnu ishale iyi gelirmi, cırcır tedavisi, ishale ne iyi gelir, adaçayı ishale iyi gelirmi, cırcır a ne iyi gelir, elma suyu ishale iyi gelirmi, karanfil ishale iyi gelirmi, ishale iyi gelen bitki çayları, ishal nasıl geçer, ishale ne iyi gelir ibrahim saraçoğlu, adaçayı ishal, ishale elma iyi gelirmi, kiraz ishale iyi gelirmi, cırcır ne iyi gelir, cırcır nasıl düzelir, ishale elma iyi gelir mi, kuşburnu isale iyi gelirmi konularını barındırır.
Okunma: 11.541

Benzer İçerikler

Lütfen yorumunuzu yazın

Dikkat!

Sitemizdeki sağlık yazıları sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekime başvurunuz.