İktidarsızlık ve Sertleşmeme Sorunu İçin Tavsiyeler

Erkekler için cinsel sorunlar arasında iktidarsızlık en büyük sorunlardan birisidir. Uzmanlar iktidarsızlık için uzmanlara başvurmanızı öneriyor ve alternatif tıp kullanımını tavsiye ediyor.

Uzmanlar, erkeklerin korkulu rüyası olan iktidarsızlık için nokta masajlarla destek olmanızın mümkün olduğunu söylüyor. “Empotans/sertleşme bozukluğu” olarak adlandırılan iltidarsızlığın 75-80 yaşın üzerindeki erkeklerde görülme oranı yüzde 75’ler gibi oldukça büyük oranlara çıkmaktadır.

İktidarsızlık  Sebepleri ve Kozmik Yöntemlerle tedavisi

Erkeklerde yaşın ilerlemesi ile birlikte görülen iktidarsızlığın çeşitli sebepleri olabilir. Alternatif tıp tedavisi olarak (özellikle akupunktur) İktidarsızlık için sebebine göre şu 5 metodu uygulamak tavsiye edilir:

1 ENERJİ BOŞLUĞUNA BAĞLI İKTİDARSIZLIK
Sizde enerji boşluğuna bağlı olup olmadığını anlamak için şu belirtilere dikkat edin: Erbezinde soğukluk hissi uyandıran iktidarsızlık, zayıf düşme, yüz solgunluğu, nefes darlığı, baş dönmesi, kulak çınlaması, bel ve dizlerde halsizlik ve ağrı, soğuğa dayanamama, el ve ayaklarda üşüme, bol miktarda şeffaf idrar, ince yağlı tabakalı solgun dil gibi belirtiler gösterir. Kozmik tedavi olarak böbrekleri ısıtma ve böbrek enerjisini dengeleme yolu tavsiye edilir.

2 KALP KANI VE DALAK YAŞAM ENERJİSİ BOŞLUĞUNDAN KAYNAKLANAN İKTİDARSIZLIK
Bu tür iktidarsızlığın belirtileri; iktidarsızlık, yüz solgunluğu, halsizlik, düşlerle bölünen uyku, sık uyanma ve uykusuzluk, el ve ayaklarda halsizlik, mide boşluğunun üst kısmında gerilme ve doluluk hissi, tat duyusunun kaybı, sık sulu gaita ve ince tabakalı solgun dildir. Kozmik yöntem olarak kalp kanını besleme ve dalak yaşam enerjisini çalıştırma yolu önerilir.

3 KARACİĞER YAŞAM ENERJİSİ DURGUNLUĞUNA BAĞLI İKTİDARSIZLIK
Bu tür iktidarsızlık belirtileri; iktidarsızlık, bezginlik duygusu, sinirlilik, sık iç çekme, göğüste sıkkınlık, karnın üst kısmında gerilme ve dolgunluk hissi, ağızda acılık, iştahsızlık, kuru gaita, koyu renkli az miktarlı idrar ve ince sarı tabakalı kırmızı dildir. Karaciğer durumunu rahatlatarak iktidarsızlığı gidermek, bezginlik duygusundan kurtarmak ve destekleyici damarları çalıştırmak tavsiye edilir.

4 AŞAĞIYA AKAN NEMLİ SICAKLIKTAN KAYNAKLANAN İKTİDARSIZLIK
Belirtileri; iktidarsızlık, apış arasında ıslaklık ve kaşıntı ya da keskin ağrı, pis koku, tüm vücutta ağırlık ve rahatsızlık duygusu, göğüs ve karında gerilme ve sıkıntı hissi, iştahsızlık, koyu renkli az miktarda idrar ve ağrılı idrara çıkma, sık sıvı gaita ve anüs bölgesinde rahatsızlık ve yağlı sarı tabakalı dildir.

5 KORKUYA BAĞLI İKTİDARSIZLIK
Belirtileri; iktidarsızlık, seksüel faaliyetle ilgili endişe, huzursuzluk duygusu, düşlerle bölünen uyku, meni gelme, halsizlik ve ince yağlı tabakalı solgun dildir. Kalbi rahatlatma ve böbrekleri güçlendirme yolu önerilir.

Noktalarla tedavi

İktidarsızlık tedavisi için noktalarla masaj yapılarak destek olunması önerilir:

 • Üç çizgi rotasında uzun süreli bastırma
 • Du-meridyeni boyunca parmakla vibrasyon
 • Ön orta kanal 8 bölgesinde dairesel ovalama
 • Husye torbasını (erbezini) tutup çekiştirme, ön orta kanal 1 bölgesinde dairesel el gezdirme ve ovalama
 • Penisin çekiştirilmesi, anüs ve penis arası boşluğun tam ortasının silindir ovalanması

Sertleşmeme sorunu için İbrahim Saraçoğlu da kereviz kürü önermektedir: İbrahim Saraçoğlu sertleşmeme sorunu için kür

Bu içerik sertleşmeye kesin çözüm, sertleşmeme sorunu, sertleşmeme, iktidarsızlık belirtileri, sertleşmeme sorunu nedir, sertleşmeye kesin çözüm bitkisel, iktidarsızlığa kesin çözüm, sertlemeye kesin zm, ibrahim saraçoğlu iktidarsızlık, sertleşmeye bitkisel kesin çözüm, ibrahım saraçoğlu iktidarsızlık kürü, sertleşmeme sorunları, erkeklerde iktidarsızlık belirtileri, sertleşmeme sorunu ibrahim saraçoğlu, iktidarsızlığın kesin çözümü, sertleşmemenin sebepleri, iktidarsızlık, sertleşmeye kalıcı çözüm, sertleşmeyen erkek, sertleşmeme çözümleri konularını barındırır.
Okunma: 37.562

Benzer İçerikler

6 Yorum

 1. Hocam 20 Ağustos 2009 @ 02:27

  Hocam bir de şu karşı cinsin hormonlarını harekete geçiren reçetenin tarifini verseniz. Çünkü bu dedikleriniz malum şimdilik işe yaramaz.

 2. kadir 31 Ekim 2009 @ 13:31

  kesin çözüm ne

 3. kaan 26 Kasım 2009 @ 11:59

  hocam 25 yıldır seker hastasıyım insülün kullanıyorum sabah 32 akşam 22 sertleşme problemim için ne kürü öneririsiniz Allah razı olsun kolay gelsin hayırlı bayramlar

 4. Fatih06 01 Ağustos 2011 @ 01:32

  Arkadaşlar erkeklik gücünü artıran tribulus bitkisel hap var süper bisey ben herseyi denedim hepsi hikaye ama bu nasıl biseyse kime söylesem hepsi hayran kaldi bence deneyin

 5. hasan 29 Ağustos 2011 @ 07:19

  hocam bahsettiğiniz ikinci sorun bana uyuyor bunun tedavisi nasıl olur doktorlar bana pisikolojik olduğunu söylüyolar bana yardımcı olursanız sevinirim

 6. Anonim 17 Eylül 2011 @ 01:15

  sayın hocam ben 24 yaşında olmama rağmen son bir haftadır ilişkiye girdiğimde sertleşme problemi yaşıyorum…ve boşalamıyorum ne yapmam gerekiyor..teşekkürler

Lütfen yorumunuzu yazın

Dikkat!

Sitemizdeki sağlık yazıları sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekime başvurunuz.