İbrahim Saraçoğlu yorgunluk ve halsizlik için havuç – kuru incir kürü

İbrahim Saraçoğlu yorgunluk ve halsizlik için havuç – kuru incir kürü

Yorgunluğa ve halsizliğe ne iyi gelir? Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu yorgunluk ve halsizlik için bitkisel çözüm, yorgunluk ve halsizlik bitkisel tedavisi.. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu havuç – kuru incir kürü ile sebebi bilinmeyen genel yorgunluk ve halsizliğin tedavi edilebildiğini belirtmektedir.


Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu halsizlik için havuç – kuru incir kürü

Bu kürde 2 tane büyük havuç ve 20 tane kuru incir kullanılacaktır. Her ikisi de farklı kaplarda hazırlanacak ve daha sonra karıştırılacaktır.

Yarım litre klorsuz su tencere içinde kaynatılır. Su kaynamaya başladıktan sonra içerisine 2 tane taze ve gevrek olan büyük havuç, 4-5 cm uzunluğunda doğranıp ilave edilir. Bu havuç kürü, tencerenin ağzı kapatılarak ve kısık ateşte, 20 dakika haşlanır.

Bir başka tencere içerisinde ise yarım litre klorsuz su kaynatılır. Kaynamaya başlayan suyun içerisine 20 tane kuru incir, bıçakla birer kez kesilerek, ilave edilir. Tencerenin ağzı kapatılır ve 15 dakika kısık ateşte incirler haşlanır.

Farklı tencerelerde hazırlanan havuç ve kuru incir kürleri, fazla ılımadan, birbirine karıştırılır. Tencerenin dibinde kalan incirler kaşıkla ezilerek çıkarılan incir suyu da alınmalıdır. Hazırlanan bu havuç – kuru incir kürü bir cam şişe içerisine konduktan sonra buzdolabında saklanabilir. Şişedeki kür bittikçe yenisi hazırlanacaktır.

Yorgunluk ve halsizlik için hazırlanan bu havuç – kuru incir küründen 20 gün boyunca, her gün kahvaltıdan 15 dakika evvel (aç karnına) 1 su bardağı kadar içilerek tüketilir. 20 gün tamamlandıktan sonra 7 gün küre ara verilir ve bu ara bittikten sonra tekrar 20 gün daha küre devam edilir. Verilen ara hariç, toplam 40 gün boyunca kür içilecektir.

20 günlük kür bir seferde hazırlanmamalıdır. Şişedeki kür bittikçe yenisi yapılmalıdır. Ayrıca, kuru incirler tencereye atılmadan önce incirlerin üzerindeki beyaz pudra şekeri soğuk suyla yıkanarak temizlenmelidir.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu bu kürün oldukça etkili olduğunu belirtmektedir. Allah şifalar versin..

Bu içerik halsizliğe ne iyi gelir ibrahim saraçoğlu, ibrahim saraçoğlu halsizlik, ibrahim saraçoğlu halsizlik için, halsizlik ve yorgunluğa ne iyi gelir, ibrahim saraçoğlu halsizlik kürü, ibrahim saraçoğlu yorgunluk halsizlik, yorgunluk ve halsizliğe ne iyi gelir, halsizlik yorgunluk ne iyi gelir, halsizliğin çözümleri, yorgunluk halsizlik için şifalı bitkiler, halsizliğe bitkisel çözüm, halsizlik ve yorgunluk için bitkiler, halsizliğe çözüm, halsizlik ve yorgunluk ne iyi gelir, ibrahim saraçoğlu yorgunluk kürü, yorgunluk ve halsizlik için bitkisel haplar konularını barındırır.
Yayımlanma tarihi 10 Nis 2009 Okunma: 9.746
Benzer yazılar


4 yorum

 1. recep

  ben bu kürü bugün yapmaya başladım. babam için uygulayacağız. kendisinin bütün tahlilleri temiz çıkmasına rağmen doktorların nedenini bulamadıkları yorgunluğunu bu şekilde gidermek için uygulayacağız. inşallah şifasını bu kürden bulacak.

 2. etibar

  Saracogluna cok guvenierim ailelikce bu tedaviye baslierux bu gun.

 3. öznur

  Benimde yorgunlugumun sebebini oktorlar bulamiyolar.Bende deneyecegim.Tesekkürler ibrahim bey.

 4. osman

  Bu havuç ve incir kürünü özel oruçlu bir tedavim var bitince kullanmaya başlayacağım inşaallah.Saygılarımla.

Lütfen yorumunuzu yazın

Açıklama: Lütfen yorumlarınızın tamamını büyük harfle yazmayınız ve düzgün bir Türkçe kullanmaya özen gösteriniz. Kurallara uymayan yorumlar yayınlanmayacaktır!