İbrahim Saraçoğlu tere kürü: Balgam söktürücü, bronş açıcı tere kürü tarifi

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu balgam söktürücü bitkileri merak edenlere ve bronş açıcı ilaç isteyenlere tere kürü kullanmalarını tavsiye ediyor. Terenin bronş açıcı, balgam sökücü özelliklerinin olduğunu söyleyen Saraçoğlu, hamile kadınlara hamileliğin ilk 4 ayında ve diyaliz hastalarına ise tere yemelerini tavsiye etmiyor.

Sayın Saraçoğlu fazla sigara içenlere, bronşları dolanlara, akciğer kanseri yüzünden rahat nefes almakta zorlananlara ve balgam çıkarmada zorlananlara aşağıdaki tere kürünü uygulamalarını önermektedir.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tere kürü

Kaynamakta olan yarım litre kadar suyun içine 15-16 tane tere ilave edilerek kısık ateşte yalnızca 3 dakika haşlanır. Tereler haşlanırken tencerenin ağzı kapalı tutulmalıdır. Haşlanan tere suyu hiç soğuması beklenmeden direkt olarak süzülür. Süzüldükten sonra soğuması beklenir.

Hazırlanan bu tere kürü aç karnına ya da yemeklerden 2 saat kadar sonra içilir. Tere kürü günlük taze olarak hazırlanır ve 5 gün boyunca araklıksız küre devam edilir.

Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu yaklaşık 3. günden itibaren bronşların açılacağını ve kolayca balgam sökülmeye başlanacağını belirtiyor. Sigara tiryakilerinin ise tere kürüne dönem dönem devam etmelerinin faydalı olacağını açıklayan Sayın Saraçoğlu, tere kürünün içindeki bazı kimyasal maddeler nedeniyle idrar yaparken hafif yanma olabileceğini ve bunun normal olduğu konusunda da hastaları uyarıyor.

Sayın Saraçoğlu, demire bağlı anemi şikayeti olanlara yemeklerde tere yemelerini tavsiye ederken, iltihaplı romatizma şikayeti ve iyi huylu prostat büyümesi şikayeti olanlara da yukarıda tarifini verdiğimiz tere kürünü ayda bir kez uygulamalarının yararlı olacağını söylüyor.

Uyarı: Tere kürü, diyaliz hastaları ve böbrek yetmezliği olanlara kesinlikle tavsiye edilmez.

Bu içerik tere kürü, tere, ibrahim saraçoğlu tere kürü, tere kürü nasıl hazırlanır, bronş açıcı bitkiler, bronş açıcı, tere kürü nasıl yapılır, tere kürü ibrahim saraçoğlu, ibrahim saraçoğlu nefes açıcı bitkiler, IBRAHIM SARACOGLU TERE, saraçoğlu tere kürü, bronş açıcı ilaçlar, İBRAHİM SARAÇOĞLU TERENİN faydaları, tere kürü nedir, tere suyu, tere suyunun faydaları, tere kürü saraçoğlu, terenin faydaları ibrahim saraçoğlu, tere ibrahim saraçoğlu, bronşları açıcı bitkiler konularını barındırır.
Okunma: 170.673

Benzer İçerikler

52 Yorum

  1. Anonim 31 Mayıs 2014 @ 10:30

    Boğazımda balgam var nefes almakta zorluk çekiyorum aynı zamanda çıkaramıyorum lütfen cvp

  2. tuğba 31 Mayıs 2014 @ 10:36

    balgam çıkaramıyorum nefes alamıyorum yutkunmakta zorluk çekiyorum lütfen yardım edin

1 2

Lütfen yorumunuzu yazın

Dikkat!

Sitemizdeki sağlık yazıları sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekime başvurunuz.