İbrahim Saraçoğlu Papatyanın Faydaları, Papatya Neye İyi Gelir?

Papatyanın faydaları nelerdir? Papatya ne işe yarar? Paparta nelere iyi gelir, hangi hastalıklarda kullanılır? İbrahim Saraçoğlu papatya kürü tarifi ve yapılışı. Papatya ve faydaları hakkında Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu ne diyor?

İbrahim Saraçoğlu Papatyanın Faydaları ve Yararları

Papatya ( anthemis nobilis), İbrahim Saraçoğlu tarafından sinüzit için, özellikle regl dönemlerinde antidepresan etkili olarak ve de dişetlerini koruyucu olarak tavsiye edilmektedir.

İbrahim Saraçoğlu, mide ülseri şikayeti olanlar için papatyayı bitkisel çay olarak içebileceklerini söylüyor.

Sinüzit tedavisi için, kurutulmuş papatyayı suyun içine atarak buharını solumayı tavsiye eden İbrahim Saraçoğlu’nun sinüzit için papatya kürü yapılışı için tıklayınız: İbrahim Saraçoğlu papatya kürü sinüzit için

Bayanların depresif geçen Regl Dönemleri için, antidepresan özelliği olan papatya çayı İbrahim Saraçoğlu tarafından tavsiye ediliyor. Regl dönemleri boyunca her gün tok karına, demleyip içecekleri bir bardak papatya çayı, bayanların depresif durumlarına büyük ölçüde yardımcı olacaktır. Regl dönemlerinden üç gün önce başlanılırsa, çok daha etkili olacaktır. Tok karına içilmesi gerekmektedir. Tok karına, öğle veya akşam yemeklerinden sonra içilmesi uygundur.

Sağlıklı diş etleri için diş etlerini koruyucu papatya kürü: Aktarlarda satılan kır papatyası sizin için yeterlidir. Bir su bardağı suda, bir tatlı kaşığı kır papatyasını beş dakika kısık ateşte demleyiniz ve süzünüz. Ilımaya bırakın. Ilıdıktan sonra diş fırçanızı bu suyun içine daldırın. Bu suya batırılmış fırça ile dişlerinizi fırçalayın. Ara ara da diş etlerinize fazla bastırmadan hafif hafif fırçalayın.  Demlediğiniz papatya çayını sadece bir defa kullanın. Bu kürü ayda iki-üç defa uygulamanız yeterli olacaktır.

İbrahim Saraçoğlunun tüm şifalı bitkiler konulu yazıları için tıklayın: İbrahim Saraçoğlu şifalı bitkiler

Bu içerik papatya çayının faydaları ibrahim saraçoğlu, papatyanın faydaları ibrahim saraçoğlu, papatya neye iyi gelir, papatyanın faydaları nelerdir, ibrahim saraçoğlu papatya çayının faydaları, Papatya çayı neye iyi gelir, kuru papatya ne işe yarar, papatya çayı nasıl demlenir ibrahim saraçoğlu, kır papatyasının faydaları, papatya faydaları nelerdir, papatya cayi nelere iyi gelir, kuru papatya faydaları, papatya çayı faydaları ibrahim saraçoğlu, ibrahim saracoğlu papatyanın faydaları, ibrahim saraçoğlu papatya, papatya çayı nasıl yapılır ibrahim saraçoğlu, ibrahim saraçoğlu papatya çayı neye iyi gelir, papatya neye yarar, papatya çayı ne işe yarar, papatya nelere iyi gelir konularını barındırır.
Okunma: 14.135

Benzer İçerikler

Lütfen yorumunuzu yazın

Dikkat!

Sitemizdeki sağlık yazıları sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekime başvurunuz.