İbrahim Saraçoğlu idrar yolları iltihabı: Kronik idrar yolu enfeksiyonu tedavisi ve şifalı bitkiler

İbrahim Saraçoğlu idrar yolları iltihabı: Kronik idrar yolu enfeksiyonu tedavisi ve şifalı bitkiler

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu idrar yolları iltihabı ve enfeksiyonu kürü tarifi, bitkisel tedavisi.. İdrar yolları enfeksiyonuna iyi gelen bitkiler, doğal çözümler ve bitkisel tedavi yolları..


Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu idrar yolları iltihabı tedavisi formülü

750 ml kadar kaynamakta olan suyun içerisine 250-300 gram karnabahar ilave edilir. Karnabahar, tencerenin ağzı kapatılarak, 5-6 dakika kısık ateşte haşlanır. İdrar yolları iltihabı ve enfeksiyonu için hazırlanan bu karnabahar kürünün yarısı sabah, diğer yarısı ise akşam, aç karnına veya tok karnına, içilir.

Karnabahar kürü her gün taze olarak hazırlanmalıdır ve tam uygulama süreci şöyledir: 7 gün uygula, 3 gün ara ver, 7 gün uygula, 3 gün ara ver ve 7 gün daha uygulayıp kürü tamamla. Yani kronik idrar yolları enfeksiyonu kürü, üçer günlük aralar hariç, toplam 21 gün içilmiş olacaktır.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu bu kür için taze karnabahar kullanılmasının ve bitkisel kürün her gün taze olarak hazırlanmasının önemli olduğunu, ayrıca süzülen kürden arta kalan karnabaharların öğünlerde salata olarak tüketilebileceğini belirtmektedir.

Bu içerik ibrahim saraçoğlu idrar yolu iltihabı, idrar yolu enfeksiyonu bitkisel tedavi ibrahim saraçoğlu, ibrahim saraçoğlu iltihap sökücü, idrar yolu enfeksiyonu bitkisel çözüm ibrahim saraçoğlu, ibrahim saraçoğlu idrar yolu enfeksiyonu, ibrahim saraçoğlu idrar yolları iltihabı, idrar yolu enfeksiyonu bitkisel tedavi, idrar yolları iltihabı bitkisel tedavi, idrar yolu enfeksiyonu belirtileri bitkisel çözüm, ibrahim saraçoğlu idrar yolu enfeksiyonu bitkisel tedavi, saraçoğlu idrar yolu enfeksiyonu, idrar yolu iltihabı bitkisel tedavi, kronik idrar yolu enfeksiyonu tedavisi, idrar yolu enfeksiyonu bitkisel tedavisi ibrahim saraçoğlu, idrar yolu iltihabına bitkisel çözüm, idrar yolu enfeksiyonu bitkisel tedavisi, ibrahim saraçoğlu idrar yolları enfeksiyonu, idrar yolu enfeksiyonu doğal tedavi, idrar yolu enfeksiyonu ibrahim saraçoğlu, idrar yolu yanması bitkisel çözüm konularını barındırır.
Yayımlanma tarihi 08 Mar 2009 Okunma: 25.446
Benzer yazılar


18 yorum

 1. emel

  kızım 7 yaşında 1 senedir bu problem var ve en son yapılan idrar tahlili ve kültüründe problemin daha da ilerlediği söylendi. şu an için böbrekleri temiz çıktı ama yine de endişe ediyorum. şu anda antibiyotik iğne vurunuyor bu küre başlamamızın bir sakıncası olur mu?

 2. ahmet

  15 yaşındayım gece uykumda altıma kaçırıyorum ama bunu hiç hissetmiyorum hasteneye başvurularımız sonucunda kullandığım minirin hapı hiçbir etki göstermedi belki önceki idrar kaçırma oranıma göre daha az kez idrar kaçırdım normalde haftada bir altıma kaçırıyorum ama ben bu hapın gerçek bir etkisini görmedim üroloji polikiğinin bana verdiği minirin ilacının sebebi enuresiz nokturna tanısında olmam ama bu ilacı bıraktığımda sorunlar çözülmedi ve beni ailem geceleri kaldırmazlarsa da altıma kaçırıyorum benim uykum çok ağır eğer altıma kaçırmamın nedeni buda olabilirmi diye düşünürüyorum…

 3. recai

  bende 15 yasına kadar altıma ıslatıyordum altıma baz bağlammıstı sende bağla bence

 4. yasemin

  24yasındaym 7yıl önce mesanemdeki reflüden dolayı sağ böbregimi kaybettim saameliyat oldum ama hala idrar yolları enfeksiyonu geciriyorum acaba bu kürlerin yararı olurmu.

 5. asena

  bendede idrar yolları iltihabı var bende doktorun verdiği antibiyotikleri kullanamıyorum korkuyorumda kötü bir şey olacakta bu rahatsızlığın başka çözümü yok mu

 6. Admin

  idrar yolu iltihabı için şifalı bitkiler konulu yazımız için tıklayın:

  idrar yolu iltihabı için şifalı bitkiler

 7. Rahmi Özkan-Ankara

  Hocam,iyiki varsınız. size çok güveniyor ve sizi çok seviyoruz. Gönül rahatlığıyla bu güzel sağlık bilgilerinizden yararlanıyoruz. Esasında memnuniyetimizi kelimelerle izah etmek çok zor. Her şey gönlünüzce olsun. Saygılarımla selamlarımı bildiririm.

 8. BAHAR

  sevgili hocam değerli bilgilerinizi bizlerle paylaştığınız için çok teşekkür ederim.

 9. tuuuba

  bendede uun zamandır idrar yolları enfeksiyonu var kürü uyguladım ama sonuç alamadım..kroniklesmiş iltihabın çözümü yok galiba

 10. f; unal

  hocam ALLAH SENSEN razi olsun keçi boynuzu kuru ile oglum 5 sene sonra baba oldu belçikada çok unlu bir doktorumuzun imkansiz dedigi halde senin kitabindan yarallandik ALLAH SIZLERI VE SIZIN GIBI BU CENNET VATANA YARALI OLAN VATANDASLARIMIZI KORUSUN.. ELLERINIZDEN OPERIZ SAYGILAR ..

 11. şevval

  merhaba ben şevvalsorunum idrar yolu enfeksiyonu on senedir çekiyorum bir çare bulamadım kulmadıgım ilaç kalmadı lütfen bir çözüm

 12. duygu

  2 yıldır ıdrar yolu enfeksıyonu gecrıyorum ve kronık sıstıt oldugunu ogrendım ılac kullanıyorum fakat bır sure sonra tekrarlanıyor aynı durum sogan suyu ıcıyorum fakat bu hıc hosuma gıtmıyo daha etkılı olablcek ve tadı daha hos olan bır bıtkı cayı yada kürü var mı

 13. dilek

  hocam bende ıkı yıldan berı cekıorum bu problemı ılk sıstıd oldu sıstıd geçti 1 hafta sonra mantara cewırdı mantardanda kurtuldum derken kanamalıya cevırdı daha sonrada aynı anda hem sıstıd hemde bobrek ıltıhaplanması oldu ve hala daha ıdrar yollarım her 1 2 ayda bır ıltıhaplanma yapabılıyor.yukarıda yazan formul yeterlı olabılırmı

 14. aynur

  merhaba ben 28 yaşındayım evliyim ama sürekli idrar yollarımda yanma hissediyorum.lütfen bana yardımcı olun bitkilerin faydası olurmu.doktorada gittim ama düzelmedim.

 15. gül

  19 yaşındayım idrar yollarımda sürekli iltihap çıkıyor böbreklerime de geçmiş daha kötü sonuçlara yol açarmı ve söylediğinizi uygulayacağım inş. iyi gelir.

 16. esra

  29 yaşındayım evliyim sekiz yaşında oglum var idrarımda yanma var antbiyotik kullandım temokrafi dahi çektirdim hala aynı acıyı yaşıyorum ne yapmalıyım.

 17. Aslı

  Ben 17 yaşındayım bende 4aydır geceleri altımı ıslatıyorum bu yüzden annem artık gece yatarken altıma muşamba çocuk bezi bağlıyor,gece uyuyamıyorum bezlerle ve bir yerde kalamıyorum istemesemde annem altıma muşamba bez bağlıyor çok zorlanıyorum alt ıslatmam geçene kadar muşambayla bezlenmek zorundayım geçmedi..

 18. merve

  5 aylık kızımın idrar yolu iltihabı var ne yapmalıyım,

Lütfen yorumunuzu yazın

Açıklama: Lütfen yorumlarınızın tamamını büyük harfle yazmayınız ve düzgün bir Türkçe kullanmaya özen gösteriniz. Kurallara uymayan yorumlar yayınlanmayacaktır!