İbrahim Saraçoğlu egzama tedavisi kürü: Egzamanın tedavisi için beyaz dut kurusu kürü

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu egzama tedavisi için egzama kürü formülü.. Ellerinde, el bileklerinde veya ayaklarında egzama olan hastalar için Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu beyaz dut kurusu kürü formülünü tavsiye etmektedir. Kürü uygulayanların oldukça yarar gördükleri iddia edilmektedir. Egzamaya ne iyi gelir diye merak edenler için işte egzama kürü tarifi..

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu egzama tedavisi için beyaz dut kurusu kürü formülü

Kaynamakta olan yarım litre kadar suyun içerisine 1 avuç dolusu beyaz dut kurusu ilave edilir. Beyaz dut kurusu kürü 6 dakika boyunca kısık ateşte kaynatılır. 6 dakika kaynatılan dut kürü, ılıktan biraz daha sıcak, olacak şekle gelinceye kadar (ne kadar sıcak olursa o kadar iyidir ama cilde zarar vermemelidir) ılıması beklendikten sonra egzama olan eller kabın içine sokulur. Egzama kürü, ellere en az 10 dakika etki ettirilmelidir. 10 dakika sonra eller beyaz dut kurusu küründen çıkarılır ve 1 saat sonra suyla durulanır.

Haftada 3 defa uygulanacak olan bu egzama kürü her seferinde taze olarak hazırlanmalı ve eli yakmamak şartı ile mümkün olduğunca sıcak olmalıdır.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu egzama tedavisi kürü uygulaması hakkında, ayaklarda ve el bileklerinde egzama olanlar için şu yöntemi öneriyor: Beyaz dut kurusu kürü egzamalı bölgelere 10 dakika boyunca bir kaşık veya kepçe yardımı ile dökülür. Ancak yukarıda belirtildiği gibi cildi yakmamak şartı ile kürün mümkün olduğunca sıcak olması gerekmektedir. Eğer egzama kürü fazla ılımışsa tekrar ısıtılmalıdır. Allah şifalar versin..

Okunma: 9.445

Benzer İçerikler

5 Yorum

 1. bir dost 19 Mart 2009 @ 14:59

  beyaz dut kürü kaç hafta kullanılması gerekiyor lütfen yorum bekliyorum hoşçakalın.

 2. LEYLA 07 Mayıs 2009 @ 23:54

  merhabalar benim eşiminde ayağında egzama var cok kez doktora gitti ilac tedavisi gördü ama fayda göremedi malesef… bu kürü mutlaka denemek istiyorum… hocama güveniyorum gercekten işinin ehli…

 3. serpil 13 Haziran 2009 @ 15:58

  merhaba benim yüzümde anneminde ellerinde egzama var her türlü ilac kullandık bütün doktorlara gittik faydasını göremedik.bu egzama gecmez ellerini ve yüzünü devamlı nemli tut dediler…sudan sabundan deterjandan uzak dur dediler.annemin elleri suya girdimi kaşıntıdan duramıyor ve tabiki benimkide inşallah bu kür iyi gelir hemen bugün yapıcam hocama güveniyorum….

 4. banu 31 Temmuz 2009 @ 12:35

  yaklaşık 6 yıldır ellerimde ve ayaklarımda çok ağır şekilde egzama vardı (hafif derecede hala var)doktorlar çare bulamadılar,yapılan bütün testler temiz çıktı.eczacının biri karaciğer rahatsızlığından kaynaklandığını söyleyip uzun bir diyet listesi verdi.patlıcan,domates,çilek,çekirdekli bütün yiyeceklerden özellikle kırmızı etten uzak durmamı ve kesinlikle deterjandan ve sabundan kaçınmam gerektiğini söyledi,denedim ve şimdi çok rahatım allaha şükür,kaşıntımda kalmadı görüntü bozukluğumda.herkese tavsiye ederim

 5. ayten ö 23 Ekim 2009 @ 09:03

  sayın hocam bu kürü süreklimi uyguluyacağız.belli bir süresi varmı lütfen cevap yazarmısınız teşekkürler.

Lütfen yorumunuzu yazın

Dikkat!

Sitemizdeki sağlık yazıları sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekime başvurunuz.