İbrahim Saraçoğlu cilt maskeleri: İbrahim Saraçoğlu cilt bakımı kürleri ve cilt kuruluğu için bakım formülü

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu cilt bakımı ve cit kuruluğu maskesi formülü.. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu cilt için aşağıdaki cilt canlandırıcı ve tazeleyici maske kürünü önermektedir. İşte daha canlı ve daha taze görünen ciltler için Sayın Saraçoğlu tavsiyeli elma ve kayısı maskesi formülü..

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu cilt bakımı ve kuruluğu için canlandırıcı, tazeleyici cilt maskesi kürü

Malzemeler: 1 adet sert ve ekşi olmayan orta büyüklükte kırmızı elma, 4 tane sert kayısı.

Cilt maskesi kürü hazırlanışı: Elmanın kabuğu ince biçimde soyulur. Kayısılar da her biri 1,5 cm olacak şekilde ve kabukları ile birlikte soyulur. Kayısının çekirdeği etrafındaki yumuşak tabaka kullanılmayacaktır. İnce doğranmış elma kabuları ile kalın etli doğranmış kayısı kabukları cezve içinde ve içine çok az su ilave edilerek hafif ateşte 5 dakika haşlanarak lapa haline getirilir. Lapa haline getirilen cilt bakımı kürü bir çatal vasıtasıyla iyice ezilir.

Lapanın çok cıvık olmaması için 5 dakikalık haşlama süresince azar azar su ilave edilerek çok cıvık olmayan bir kıvam tutturulmalıdır. Ardından, yukarıda yazıldığı üzere, bir çatal veya bir kaşık yardımı ile cilt maskesi kürü ezilerek homojen hale getirilmelidir.

5 dakika boyunca haşlanıp lapa haline getirilen cilt bakımı kürü ılıması için bekletilir. Ilıdıktan sonra bu cilt bakımı kürü iki parmak vasıtasıyla alna, buruna ve yüzün diğer kısımlarına fazla bastırmadan sürülerek yedirilir.  Yaklaşık 20-30 dakika kadar bekletilecek bu cilt maskesi daha sonra su ile yıkanarak ciltten temizlenir. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu cilt bakımı kürünün haftada 1 kez, ayda ise en fazla 3 kez uygulanabileceğini belirtiyor.

Bu içerik ibrahim saracoglu cilt bakimi, ibrahim saraçoğlu cilt kuruluğu, ibrahim saracoqlu, cilt kuruluğu için maske, ibrahim saraçoğlu cilt bakım kürleri, yüz kuruluğu için maske, ibrahim caracoglu deri agarmasi ücün maska, caracoglu, cilt kuruluğu ibrahim saraçoğlu konularını barındırır.
Okunma: 11.102

Benzer İçerikler

1 Yorum

  1. hazal 24 Haziran 2014 @ 13:37

    Merhaba hocam ben hamileyim 8 aylik karnimda catlaklar var onlarin gitmesi icin ne yapabilirim? 

Lütfen yorumunuzu yazın

Dikkat!

Sitemizdeki sağlık yazıları sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekime başvurunuz.