Hemoroid tedavisi: Basur – hemoroit kürü ve bitkisel ilacı

Basur tedavisi ve hemoroid için şifalı bitkiler, kürler.. Hemoroid tedavisi önerileri ve bitkisel kür formülleri.. Halk arasında basur olarak da bilinen hemoroid bir çeşit varis plağıdır. Hemoroid (basur, hemoroit) genellikle fazla oturmaktan, fazla acı yemekten, aşırı stresten ve kabızlıktan ötürü meydana gelir.

Basur beslenme kurallarına özen göstererek denetim altında tutulabilmekle birlikte genellikle cerrahi müdahale gerektirir. Hemoroit makat, yani anüs bölgesindeki toplardamarların varis gibi genişlemesi sonucu oluşur.

Uzmanlar tüm acı baharatların hemoroid üzerinde olumsuz etkiler meydana getirdiğini; safran, nane, biberiye, dereotu, tarçın, kişniş, kakule ve gülsuyunun ise basur tedavisi için faydalı olduğunu belirtiyor ve hemoroid tedavisi için aşağıdaki bitkisel kürleri öneriyor..

Hemoroid bitkisel tedavisi ve hemoroid tedavisi kürleri

Basur tedavisi ve kürü 1

4 bardak soğuk su içine 4 tatlı kaşığı ufalanmış çobançantası ve bu karışım 8 saat bekletilir. Bekletilen karışım 1 gün içerisinde tüketilmelidir. Ayrıca çobançantası kaynatılır ve bu su ile basur yıkanır.

Hemoroit kürü 2

1 bardak kaynar su içine 10 gram siyah üzün yaprağı konur ve 10 dakika demlenmesi için beklenir. Bu basur küründen günde 2 bardak hazırlanıp içilir.

Bitkisel hemoroid ilacı formülü 3

Semizotu lapa haline getirilir. Lapa haline getirilen semizotu hemoroid üzerine konulup bir süre bekletilir.

Bitkisel basur ilacı formülü 4

Saf zeytinyağı ısıtılır. Sabahları bu ısıtılan zeytinyağı küründen aç karnına 50 gram kadar içilir. Zeytinyağı kürüne birkaç gün devam edilir.

Maydanoz kürü: Hemoroit ilacı tarifi 5

1 bardak kaynar suyun içine 1 tutam ince doğranmış maydanoz ilave edilir ve bu karışım 5-10 dakika boyunca kaynatılır. Kaynayan maydanoz kürü 20 dakika demlenmesi için bekletildikten sonra bu kür ile basurlu bölge bolca ıslatılır.

Bu içerik hemoroid bitkisel tedavi, hemoroid bitkisel tedavisi, basur bitkisel tedavi, hemoroit tedavisi, basur ilacı, hemoroid ilaçları, hemoroit bitkisel tedavi, hemoroid tedavisi bitkisel, basur bitkisel tedavisi, basurun bitkisel tedavisi, bitkisel basur tedavisi, bitkisel hemoroid tedavisi, hemoroide bitkisel çözüm, hemoroid bitkisel tedavi yöntemleri, hemoroid tedavisi bitkisel çözüm, hemoroidin bitkisel tedavisi, hemoroid bitkisel çözüm, hemoroid bitkisel, hemoroit bitkisel tedavisi, basur tedavisi bitkisel konularını barındırır.
Okunma: 171.209

Benzer İçerikler

111 Yorum

 1. hilal 21 Haziran 2011 @ 13:57

  hocam bende de bağsur var çok ağrı yapıyor. ara ara da kanamam oluyor. hangi yöntem daha çabuk geçirir.

 2. Anonim 26 Haziran 2011 @ 14:10

  ben iki yıldır bu illeti yaşıyorum kullanmadıgım ilaç kalmadı ama hiç fayda görmedim ne yapmalıyım lütfen yardım edin

 3. K 29 Haziran 2011 @ 20:18

  Bende de yaklaşık 2 yıl önce dış hemoroid çıktı. Fazla önemsemedim burda sağlık ocağına fln gittim krem fitil vs. verdiler ve kendisi patladı inanılmaz acı çektim ve bu olaydan 1 yıl sonra bi tane daha çıktı bu sefer doktora gittim oda dış hemoroiddi ve doktor kesip içindeki iltihapı boşalttı oda iyileşti. Ama şimdi hafiften kanama ve ağrılarım başladı. Tekrar çıkıcak diye çok korkuyorum. Allah kimsenin başına vermesin bu hastalığı. Ancak yaşayan bilir. Öyle lanet bi hastalık ki rahatca tedavi bile olamıyosun utancından. Tamamen söküp atma bida hiç olmam gibi bi durum yok mu külliyen kurtuluş yok mu bu hastalıktan?

 4. leyla 13 Temmuz 2011 @ 13:24

  bir diş sarımsağı biraz ezip şişmiş hemoroidin üzerine koymak faydalıymış.ben neticesini bilmiyorum ama deniyorum.

 5. catla 15 Temmuz 2011 @ 11:56

  iki defa ankaradaki meşur doktorda bağlama sistemiyle ameliyat oldum… ilk hali bu kadarda kötü değildi bağlama sisteminden sonra çok daha kötü oldum şuan ne yatabiliyo ne yürüyebiliyo nede ayakta durabiliyorum. Allah düşmanıma bile vermesin hemen hemen bütün tavsiyelere uydum bir fayda göremedim

 6. derya 17 Temmuz 2011 @ 19:35

  ben 3 aylık hamileyim basur ağrım var hemde aşırı derecede bide kabızlık sorunum var ne yapmam lazım

 7. rumuz 28 Temmuz 2011 @ 19:47

  ahmet maranki saf zeytin yağını pamuk yardımıyla makat arasına yerleştirme ve sürekli bunu yapılmasından tamamen kurtulunabileceğini belirtmişti siz de deneyin. ben faydasını gördüm.

 8. A 03 Eylül 2011 @ 16:26

  Merhaba,
  Bu bölümde çözümler de yazılsa iyi olmaz mı?

 9. demirkıran 12 Eylül 2011 @ 11:02

  hocam doktor amaliyat olmam gerektiği söyledi.ne yapmam gerekiyor

 10. menderes 13 Eylül 2011 @ 23:40

  Basurdan kurtulmak temizlikten ayrılmamakla olur, sıcak su ve sabunla yıkayıp dezenfekte ettikten sonra zeytinyağıyla pansuman yapın. Hastalık ilerlemez, geriler.

 11. talha 14 Eylül 2011 @ 17:34

  maranki bey hemşehrimdir :) o tavsiye etmedi ama bi yakınım tavsiye etti remeely set diye .. net ten aldım hemopharma diye bi siteden memnun kaldım denemekte fayda var

1 2 3

Lütfen yorumunuzu yazın

Dikkat!

Sitemizdeki sağlık yazıları sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekime başvurunuz.