Göz arpacığı tedavisi: Arpacık formülleri ve bitkisel tedavi yolları

Göz arpacığı tedavisi: Arpacık formülleri ve bitkisel tedavi yolları

Arpacık tedavisi ve bitkisel kür tarifleri.. Arpacık tedavisi için önerileri.. Arpacık nedir? Göz kapaklarında çıkan iltihaplı sivilcelere arpacık denir ve göz kapağının kızarması ile kendini belli etmeye başlar.


Arpacık kimlerde görülür? Uzmanlar arpacık sivilcelerinin genellikle zayıf ve kabızlık şikayeti olan kişilerde görüldüğünü belirtiyor ve arpacık tedavisi için aşağıdaki arpacık kürlerini tavsiye ediyor.

Arpacık bitkisel tedavisi formülü 1

Bir diş sarımsağın ucu kesildikten sonra arpacık üstüne her gün 2-3 kez sürülür.

Arpacık tedavisi için bitkisel kür tarifi 2

Marul yaprakları ezilerek lapa haline getirilir. Daha sonra bu arpacık kürü, arpacığın üzerine konulup bir süre bekletilir.

Arpacık için bitkisel tedavi ve çözüm tarifi 3

Patates haşlanır ve ardından ezilir. Yeterince ılıyan ezilmiş patates arpacık üzerine her gün 3-4 kez konulup bir müddet bekletilir.

Bu içerik ittirse, göz arpacığına ne iyi gelir, göz arpacığı, ittirse nasıl gecer, gözde arpacık bitkisel tedavi, ittirse nedir, gözde arpacık tedavisi, gözde çıkan arpacığa ne iyi gelir, arpacığın bitkilerle tedavisi, arpacık tedavisi ibrahim saraçoğlu, gözdeki arpacığa ne iyi gelir, göz arpacığı tedavisi, arpacık bitkisel tedavi, ittirse tedavisi, gözde ittirse, ittirse neden çıkar, arpacık kremi, göz arpacığı nasıl geçer, arpacık bitkisel tedavisi, gözde çıkan arpacık ne iyi gelir konularını barındırır.
Yayımlanma tarihi 27 Şub 2009 Okunma: 19.279
Benzer yazılar


7 yorum

 1. başak

  ben de arpacık çıktığından şüpeleniyorum acaba ben arpacığım cıktığında yazdıklarınızın hepsini yapmalı mıyım yoksa herhangi bir tanesini mi yapmam gerekir bu sorumun cevabına acıl ihtiyacım var lütfen

 2. Admin

  Başak Hanım yazıdaki kürler birbirinden bağımsızdır. Yani dilediğinizi kullanabilirsiniz. İlginize teşekkür ederiz.

 3. eren

  Allah razi olsun. cok begendim. bir haftada 5 kilo verdim beden temizliginden.

 4. aslı

  gözümdeki arpacık yaklaşık bir yıldır var gitmes için ne yapmalıyım

 5. irem

  gözümde arpacık çıktı ve yaklaşık 1 yıldan beri var sarımsak tedavisini denedim ama geçmedi göz kapağımda sert ve kırmızı bir şekilde kaldı ne yapabilirim

 6. karaca

  değerli hocam göz kapağımda aşırı bi ağrı var bulunduğum yer konumuyla doktora ulaşmam uzun zaman alır gecici ve ya kalıcı bir yöntem var mı acaba ? çalışmalarınız da başarılar, Allah yar ve yardımcınız olsun…

 7. muserref

  hocam goz kizarmasi ve goz kanamasi oluyo bazen bu durumda ne yapmaliyim

Lütfen yorumunuzu yazın

Açıklama: Lütfen yorumlarınızın tamamını büyük harfle yazmayınız ve düzgün bir Türkçe kullanmaya özen gösteriniz. Kurallara uymayan yorumlar yayınlanmayacaktır!