Göz arpacığı tedavisi: Arpacık formülleri ve bitkisel tedavi yolları

Arpacık tedavisi ve bitkisel kür tarifleri.. Arpacık tedavisi için önerileri.. Arpacık nedir? Göz kapaklarında çıkan iltihaplı sivilcelere arpacık denir ve göz kapağının kızarması ile kendini belli etmeye başlar.

Arpacık kimlerde görülür? Uzmanlar arpacık sivilcelerinin genellikle zayıf ve kabızlık şikayeti olan kişilerde görüldüğünü belirtiyor ve arpacık tedavisi için aşağıdaki arpacık kürlerini tavsiye ediyor.

Arpacık bitkisel tedavisi formülü 1

Bir diş sarımsağın ucu kesildikten sonra arpacık üstüne her gün 2-3 kez sürülür.

Arpacık tedavisi için bitkisel kür tarifi 2

Marul yaprakları ezilerek lapa haline getirilir. Daha sonra bu arpacık kürü, arpacığın üzerine konulup bir süre bekletilir.

Arpacık için bitkisel tedavi ve çözüm tarifi 3

Patates haşlanır ve ardından ezilir. Yeterince ılıyan ezilmiş patates arpacık üzerine her gün 3-4 kez konulup bir müddet bekletilir.

Bu içerik ittirse, göz arpacığına ne iyi gelir, göz arpacığı, ittirse nasıl gecer, gözde arpacık bitkisel tedavi, ittirse nedir, gözde arpacık tedavisi, gözde çıkan arpacığa ne iyi gelir, arpacık tedavisi ibrahim saraçoğlu, arpacığın bitkilerle tedavisi, gözdeki arpacığa ne iyi gelir, göz arpacığı tedavisi, ittirse tedavisi, arpacık bitkisel tedavi, gözde ittirse, ittirse neden çıkar, arpacık kremi, göz arpacığı nasıl geçer, arpacık bitkisel tedavisi, gözde çıkan arpacık ne iyi gelir konularını barındırır.
Okunma: 21.451

9 Yorum

 1. başak 09 Mart 2009 @ 20:17

  ben de arpacık çıktığından şüpeleniyorum acaba ben arpacığım cıktığında yazdıklarınızın hepsini yapmalı mıyım yoksa herhangi bir tanesini mi yapmam gerekir bu sorumun cevabına acıl ihtiyacım var lütfen

 2. Admin 09 Mart 2009 @ 20:48

  Başak Hanım yazıdaki kürler birbirinden bağımsızdır. Yani dilediğinizi kullanabilirsiniz. İlginize teşekkür ederiz.

 3. eren 11 Mart 2009 @ 16:23

  Allah razi olsun. cok begendim. bir haftada 5 kilo verdim beden temizliginden.

 4. aslı 21 Mart 2009 @ 16:44

  gözümdeki arpacık yaklaşık bir yıldır var gitmes için ne yapmalıyım

 5. irem 03 Nisan 2009 @ 17:34

  gözümde arpacık çıktı ve yaklaşık 1 yıldan beri var sarımsak tedavisini denedim ama geçmedi göz kapağımda sert ve kırmızı bir şekilde kaldı ne yapabilirim

 6. karaca 01 Mayıs 2009 @ 19:23

  değerli hocam göz kapağımda aşırı bi ağrı var bulunduğum yer konumuyla doktora ulaşmam uzun zaman alır gecici ve ya kalıcı bir yöntem var mı acaba ? çalışmalarınız da başarılar, Allah yar ve yardımcınız olsun…

 7. muserref 11 Aralık 2009 @ 02:26

  hocam goz kizarmasi ve goz kanamasi oluyo bazen bu durumda ne yapmaliyim

 8. AZRA 11 Temmuz 2013 @ 09:31

  ben göz arpacığından ameliyat oldum ama geçmedi 5 aydan beri doktorum ve ben uğraştık ama olmadı :( ne yapabilirim

 9. jasmin 11 Temmuz 2013 @ 13:31

  benımde göz kapağımın üzerinde arpacık çıktı ve çok ağrı yapıyor yazılı kürlerden hangisini kullanmalıyım acaba ( sarımsak mı ? patates haşlaması mı )

Lütfen yorumunuzu yazın

Dikkat!

Sitemizdeki sağlık yazıları sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekime başvurunuz.