Göz ağrısına bitkisel çözüm: Göz ağrısına ne iyi gelir? Göz ağrısı nasıl geçer?

Göz ağrısını önlemenin yolları ve göz ağrıları için özel bitkisel krem tarifi. Görme duyusu göz ile beyin arasındaki bir uyumla gerçekleşen karmaşık ve mükemmel bir sistemdir. Işık olarak adlandırılan elektro magnetik dalgalar cismin rengini, şeklini, büyüklüğünü içeren bilgileri göz ile beyin arasında değiştirmeden sinirler vasıtasıyla taşırlar. Böylece görme işlemi gerçekleşir.

Görme işlemini gerçekleştiren beyin, sinir ve gözden birisi veya bir kaçı dengesini kaybederse bu insana göz ve görme sorunları olarak yansır.

Vücudun bağışıklık sisteminin savunma gücünde azalma, dengesiz beslenme, çevre faktörleri, uzun süre bilgisayar ekranına bakma, uzun süreli otomobil kullanma, uygun olmayan ışıkta okuma ve yazma gözün zayıf düşmesine ve göz kaslarının uyum için çalışarak aşırı yorulmasına neden olur.

Bilgisayarla çalışırken, okurken ve yazarken ışığın ve masa seviyesinin ayarlanmasına özen gösterilerek gözlere yardımcı olunabilir. Yazarken sağ elini kullananlarda ışığın sol üstten gelmesi gözlerin fazla yorulmasını önler (yazarken sol elini kullananlarda ışık sağ üst taraftan gelmelidir). Masa üst yüzeyinin mide hizasında olması ile göz ve masa arasındaki uzaklık kolay ayarlanır ve böylece gözler zorlanmamış olur. Belirtilen bu özelliklere bilhassa çocuklarda dikkat edilerek küçük yaşlarda göz kusurlarının ortaya çıkması önlenmelidir.

Göz ağrısı ve göz yanması için çörekotunun kullanım şekilleri aşağıda verilmektedir. Bunlardan bir veya bir kaçı uygulanabilir.

Çörekotu ile göz bakımı ve göz ağrısına bitkisel çözüm

Kaynatılmış su bir çay bardağına konur, üzerine yeni öğütülmüş 1 yemek kaşığı çörekotu tohumu ilave edilir. Bardağın üzerine bir çay tabağı kapatılarak 10 dakika beklenir ve süzülür. Elde edilen sulu kısım temiz pamuklu bir beze emdirilerek gözler, kaşlar, şakaklar kapatılacak şekilde bu bez yerleştirilir. 10 dakika beklendikten sonra bezin üzerinden parmak uçlanyla göz çevresi, şakaklar ve kaşlara 1-2 dakika hafifçe masaj yapılır.

Göz ağrıları için çörekotu kremi

1 yemek kaşığı çörekotu tohumu ve 1 tatlı kaşığı keten tohumu birlikte öğütülür. Küçük bir kaba konulan bu karışımın üzerine 5 damla vitamin E ve 5 damla vitamin A,C,D (karışım halinde bulunabilmektedir) ilave edilir, azar azar sızma zeytinyağı konarak krem kıvamına gelinceye kadar ezerek karıştırılır. Bu şekilde hazırlanan krem serin ortamda ve güneş ışığı almayacak şekilde muhafaza edilir.

Yatmadan önce bu kremden şakaklara sürülerek oğuşturulur. Aynı amaçla (kalitesine güvenilebilecek) çörekotu yağı da kullanılabilir.

Görevleri gereği olarak uzun süre bilgisayar ekranı karşısında bulunanlar ve uzun süre okuyup yazanlar için de “çörekotu ile göz bakımı” ve “çörekotu kremi” uygulamaları faydalı olabilir.

Bu içerik göz ağrısına ne iyi gelir, göz yanmasına ne iyi gelir, göz ağrısına bitkisel çözüm, göz ağrısına ne iyi gelir ibrahim saraçoğlu, gz ars, göz ağrısı nasıl geçer, göz ağrılarına ne iyi gelir, göz yanması nasıl geçer, ibrahim saraçoğlu ğöz ağrısı, göz ağrısına iyi gelen bitkiler, göz yorulmasına ne iyi gelir, göz ağrısı bitkisel tedavi, göz ağrılarına bitkisel çözüm, göz ağrısı için bitkisel çözüm, göz ağrısını ne gecirir, göz ağrısına çay, ğöz agrısına neler iyi gelir, GÖZ AGRISI NE İYİ GELİR, göz yanmasına bitkisel çözüm, göz yanmalarına ne iyi gelir konularını barındırır.
Okunma: 19.553

Benzer İçerikler

2 Yorum

  1. samire 20 Ocak 2011 @ 18:00

    gözün zayıflığı ne ile onlenir?

  2. Anonim 07 Eylül 2011 @ 08:35

    kornea hastasıyım doguştan..yara açılınca göz bebegimdeki çok sancı oluyo artık bıktım hiç birşey işe yaramıo nolur bişi tavsiye edin.

Lütfen yorumunuzu yazın

Dikkat!

Sitemizdeki sağlık yazıları sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekime başvurunuz.