Göbek fıtığı ve kasık fıtığı

Göbek fıtığı ve kasık fıtığı

Bebeklerde doğumdan sonra, bebeğin göbek kordonu, karın derisi ile birleşmez ise bebekte göbek fıtığı oluşmaktadır. Bebeğin ağlama, ıkınma ve bağırma gibi durumlarda bebeğin göbek ucu şişmektedir. Bu şişmeler genelde fındık ile yumurta büyüklüğünde olup. Bu şişime göbeğin iki ucu ile birleştirilip yara bandı ile sarılır.


Göbek fıtığı için çocuk iki yaşına geldiği zaman ameliyatı gerektirmektedir. Göbek fıtığı genelde sık doğum yapan kadınlarda ve yaşlı erkeklerde görülmektedir.

Kasık Fıtığı: Kasık fıtığı genellikle ağır işlerde çalışan kişilerde sıkça görülmektedir. Kasık fıtığının tedavisi ameliyattır. Ameliyatta yatalak kalma ihtimali olduğundan dolayı hastalar genellikle beline kuşak takarak bu hastalığını dindirmeye çalışmaktaydı. Bu yatalak kalma ihtimali günümüzde modern tıp ile beraber ortadan kalkmaya başlamakta. Kasık fıtığı yaşayan hastalar bu konuda ümidini kesmeyip doktorlarıyla görüşebilirler.

FITIK TEDAVİSİ

Bu içerik göbek fıtığı bitkisel tedavi, kasık fıtığı bitkisel tedavi, ibrahim saraç oğlu göbek fıtığı için ne yapmak lazım, ibrahim saraçoğlu göbek fıtığı, ibrahim saraçoğlu kasık fıtığı konularını barındırır.
Yayımlanma tarihi 06 Şub 2011 Okunma: 2.860
Benzer yazılar


Lütfen yorumunuzu yazın

Açıklama: Lütfen yorumlarınızın tamamını büyük harfle yazmayınız ve düzgün bir Türkçe kullanmaya özen gösteriniz. Kurallara uymayan yorumlar yayınlanmayacaktır!