Göbek fıtığı ve kasık fıtığı

Bebeklerde doğumdan sonra, bebeğin göbek kordonu, karın derisi ile birleşmez ise bebekte göbek fıtığı oluşmaktadır. Bebeğin ağlama, ıkınma ve bağırma gibi durumlarda bebeğin göbek ucu şişmektedir. Bu şişmeler genelde fındık ile yumurta büyüklüğünde olup. Bu şişime göbeğin iki ucu ile birleştirilip yara bandı ile sarılır.

Göbek fıtığı için çocuk iki yaşına geldiği zaman ameliyatı gerektirmektedir. Göbek fıtığı genelde sık doğum yapan kadınlarda ve yaşlı erkeklerde görülmektedir.

Kasık Fıtığı: Kasık fıtığı genellikle ağır işlerde çalışan kişilerde sıkça görülmektedir. Kasık fıtığının tedavisi ameliyattır. Ameliyatta yatalak kalma ihtimali olduğundan dolayı hastalar genellikle beline kuşak takarak bu hastalığını dindirmeye çalışmaktaydı. Bu yatalak kalma ihtimali günümüzde modern tıp ile beraber ortadan kalkmaya başlamakta. Kasık fıtığı yaşayan hastalar bu konuda ümidini kesmeyip doktorlarıyla görüşebilirler.

FITIK TEDAVİSİ

Bu içerik göbek fıtığı bitkisel tedavi, kasık fıtığı bitkisel tedavi, ibrahim saraçoğlu göbek fıtığı kürü, kasık fıtığı ibrahim saraçoğlu, göbek fıtığı bitkisel tedavi ibrahim saraçoğlu, ibrahim saraçoğlu göbek fitigi bitkisel çözüm konularını barındırır.
Okunma: 4.187

Benzer İçerikler

Lütfen yorumunuzu yazın

Dikkat!

Sitemizdeki sağlık yazıları sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekime başvurunuz.