GHR: Büyüme hormonu tedavisi ve antiaging için kullanımı

Son yıllarda, adı çok sık geçen ve tartışılan bir madde de GHR’dir (Growth Hormone Releaser). Birçok kişi, bu hormona gençlik hormonu da demektedir. GHR, çocuklukta ve ergenlik döneminde oldukça yüksek olan, yirmili yaşlardan sonra sürekli azalmaya başlayan bir hormondur. Bu hormon öylesine gençlik ve dirilik oluşturur ki, bir yaşındaki bebeklerde neredeyse hiç kırışıklık yoktur, ciltleri muntazamdır; canlı ve enerji doludurlar. Yine ergenlik çağında sürekli hareket etmelerine rağmen, yorulmazlar. Ergenlik çağının sonlanmasıyla beraber büyüme hormonunun düzeyinde de azalma başlar. Zamanla kırışıklar, yorgunluk, cinsel güçte azalma, boy kısalması, kemik erimesi, yağlanma başlar. Bu hormonun düzenli olarak kullanıldığı bazı hastalarda gerçekten de zindelik, güçte artış ve dirilik gözlemlenmiştir.

Kullanımı: Doğrudan enjeksiyon yoluyla kullanımı, sadece antiaging konusunda deneyimli kliniklerde ve doktor kontrolünde olmalıdır. Ağız yoluyla ve doğrudan saf hormon olarak değil de, bunu salgılatan doğal madde olarak kullananlar ise, gece aç karnına yatarken bol suyla almalıdırlar.

Dikkat edilmesi gereken noktalar: Bu hormon normalde hipofiz bezi tarafından salgılanır. Bazı antiaging merkezlerinde, büyüme hormonu doğrudan, enjeksiyon yoluyla uygulanmaktadır. Bu durum, kısa vadede bir dinçlik ve gençleşme sağlasa bile, uzun vadede çok riskli olabilir. Büyüme hormonunu doğrudan almak yerine, beyinde bu hormonu salgılayan maddelerin salgılamasını uyararak, daha az riskle yararlı bir etkiye ulaşılabilir.

Bu preparatı kullanan bazı hastalar ilerleyen aylar içerisinde yarar gördüklerini, kendilerini daha iyi hissettiklerini söylediler. Kişi büyüme hormonunu asla kendi kendine kullanmamalıdır çünkü vücutta uyur durumda bulunan ve henüz farkında olunmayan bazı tümörleri uyarabilir, harekete geçirebilir ve büyütebilir. Tümör işaretleri, büyüme hormonu düzeyi tetkikleri ve genel çekap yaptırmadan ve doktora danışmadan bu tür preparatları kullanmalıyız. Kimyasal ilaçlarla etkileşimi var mı? Yüksek kanser riski olan veya kanser tedavisi gören kişilerde kesinlikle kullanılmamalıdır. Tok karnına alındığında, mide asidi bu ilacı parçalar ve ilaç işe yaramaz.

Bu içerik büyüme hormonunu artıran bitkiler, growth kürü, büyüme hormonunu artıran besinler, groft kürü, growth kürü nasıl yapılır, büyüme hormonu kürü, büyüme hormonunu artıran yiyecekler, growth hormonu kürü konularını barındırır.
Okunma: 6.647

Lütfen yorumunuzu yazın

Dikkat!

Sitemizdeki sağlık yazıları sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekime başvurunuz.