Faranjit bitkisel tedavisi: Faranjite ne iyi gelir?

Faranjit bitkisel tedavisi: Faranjite ne iyi gelir?

Anjit, yani faranjit (farenjit) bitkisel tedavisi nasıl yapılır? Ses kısıklığı, faranjite iyi gelen bitkiler ve kürlerden bazıları aşağıdaki gibidir.

Kekik ve sirke ile bitkisel faranjit tedavisi

1 tatlı kaşığı kekik, 1 talı kaşığı kimyon, 1 çay bardağı sirke uygun bir kaba konur. Bu karışımın içine 2 bardak da su eklenir ve kaynatılır. Kürün soğuması beklenir. Soğuyan faranjit kürü ile gün içerisinde birkaç defa gargara yapılır.

Süzme bal ile faranjit (farenjit) – anjit tedavisi

Kaynatılmış 1 su bardağı sıcak suya 1-2 çay kaşığı bal karıştırılır. Bu çaya aynı miktarda papatya, anason, adaçayı, nane, rezene, kekik ve civanperçemi çayı da karış-tırılabilir. Günde birçok kez gargara yapılır. Ayrıca günde birçok kez, 1 çay kaşığı bal ağızda eritilerek yenir.

Bu içerik faranjite ne iyi gelir, faranjite iyi gelen bitkiler, faranjit bitkisel tedavi, faranjit tedavisi, faranjite iyi gelen şifalı bitkiler, faranjit bitkisel tedavisi, faranjit, faranjite iyi gelen bitki çayları, faranjitin bitkisel tedavisi, farenjit bitkisel tedavi, faranjite neler iyi gelir konularını barındırır.
Yayımlanma tarihi 04 Ağu 2010 Okunma: 9.480
Benzer yazılar


Lütfen yorumunuzu yazın

Açıklama: Lütfen yorumlarınızın tamamını büyük harfle yazmayınız ve düzgün bir Türkçe kullanmaya özen gösteriniz. Kurallara uymayan yorumlar yayınlanmayacaktır!