Ender Saraç saç önerileri: Saç dökülmesine bitkisel çözüm ve saç dökülmesinin nedenleri

Ender Saraç saç önerileri: Saç dökülmesine bitkisel çözüm ve saç dökülmesinin nedenleri

Saç dökülmesi için şifalı bitkiler ve Dr. Ender Saraç saç önerileri. Saç dökülmesi sorunu olanlara tavsiyeler, saç dökülmesinin sebepleri.. Saç dökülmesi şikayeti olan kişilerin yapması ve yapmaması gereken şeyler..

Dr. Ender Saraç her insanın saçlarının zayıf düştüğü bazı dönemleri olabildiğini, erkeklerde hormonal ve genetik; kadınlarda ise metabolik ve hormonal bazı sebepler yüzünden saç dökülmesinin olabileceğini söylüyor. Ayrıca beslenme bozukluklarının, lohusalığın, sonbahar mevsiminin, bazı kronik hastalıkların, hatalı yapılan diyet ve rejimlerin, uzun süreli ruhsal bozuklukların ve uzun süreli antibiyotik kullanımının, demir, çinko, bazı vitamin eksikliklerinin, trioit ve anemi hastalığının da saç dökülmesi nedenleri arasında olduğunu belirten Dr. Ender Saraç saç dökülmesi şikayeti olanlara aşağıdakileri tavsiye ediyor.


Saç dökülmesine bitkisel çözüm ve Dr. Ender Saraç saç önerileri

Kalsiyum, multivitaminler, atkuyruğu, çinko, A ve E vitamini, biotin, shen-min, bepantenin saç dökülmesi konusunda yardımcı olduğunu söyleyen Dr. Ender Saraç stres nedenli saç dökülmeleri için ise sarı kantaron haplarını öneriyor.

Dr. Ender Saraç’ın saç dökülmesi tedavisi için yardımcı olarak tavsiye ettiği bitki çayları ısırgan, atkuyruğu, biberiye, adaçayı, zerdeçal, kekik ve meyankökü çayları; baharatlar ise rezene, kekik, zerdeçal, biberiye ve dereotu.

Dr. Ender Saraç saç dökülmesi nedenlerinden biri olan hatalı beslenme konusunda kırmızı etin, yağlı şarküteri ürünlerinin, kimyasal katkısı fazla olan yiyeceklerin, fazla asitli ve baharatlı şeylerin zararlı; soya fasülyesinin, pazının, ıspanağın, taze ısırganın, zeytinyağının, meyankökü şurubunun ve kınakına şurubunun faydalı olduğunu belirtiyor.

Dr. Ender Saraç saç dökülmesi sorunu olanlara ayrıca şu tavsiyelerde bulunuyor: Saçın bütün nemini ve yağını gideren sabun ve şampuanlarla saçınızı çok sık yıkamayın, fazla klor içeren havuzlara girmeyin, kalitesiz saç boyaları kullanmayın, doğru beslenin, yeterli miktarda çinko, demir, kalsiyum, A, D, E vitaminleri tüketin. Trioit, hormonal ve metabolik hastalıklarınız varsa mutlaka en kısa zamanda tedavi olun.

Yukarıdaki Dr. Ender Saraç saç bakım önerilerinin yanı sıra evinizde hazırlayıp uygulayabileceğiniz Dr. Ender Saraç saç kürü (saç dökülmesini azaltmak ve saçları güçlendirmek için) tarifini okumak için lütfen tıklayın: Dr. Ender Saraç saç kürü tarifi.

Bu içerik saç dökülmesine bitkisel çözüm, SAÇ DÖKÜLMESİNE BİTKİSEL ÇÖZÜMLER, ender saraç saç dökülmesine çözüm, saç dökülmesi bitkisel çözüm, hayarpi saç, saç dökülmesi için bitkisel çözüm, saç dökülmesine bitkisel çözüm ender saraç, saç dökülmesi için bitkisel çözümler, saç dökülmelerine bitkisel çözüm, saç dökülmesine doğal çözüm, saçdökülmesinebitkiselçözüm, hayarpi saç ilacı, saç dökülmesine kesin çözüm, saç dökülmesine doğal çözümler, ender saraç saç dökülmesi için formül, ender saraç saç dökülmesine bitkisel çözüm, saç dökülmesi bitkisel çözümler, saç dökülmesine çözüm ender saraç, saç dökülmelerine bitkisel çözümler, ender saraçtan saç dökülmesine bitkisel çözüm konularını barındırır.
Yayımlanma tarihi 24 Şub 2009 Okunma: 50.099
Benzer yazılar


6 yorum

 1. bekir

  saçım çok kötü dökülüyo ve yağlanmada oluyo doktora gittim yaglanmaya çözüm yok diyıo ne yapmalıyım

 2. adem

  arkadaş düzmece ve kalıplaşmış laflara aldanmayın benim tavsiyem sadece kazıtma ve kazıtmadan sonra haftada üç kez düzenli zeytin yağıyla beraber ama az olsun masaj yapın bu erkekler için bayanlar içinde diğer sayfaya yazdım..

 3. sıla

  17 yaşında genç kızım saçlarım çok dökülüyor. her banyoda acayip şekilde saçlarım dökülüyor ve çok kaşınıyor. ilerde kel kalmaktan korkuyorumen kısa zamanda beni bilgilendirirseniz mutlu olurum.

 4. Anonim

  bende 17 yaşındayım ve sılanın söylediklerinin aynısı oluyor. çok dökülüyor ve korkuyorum kel kalmaktan. önceden gerçekten gür saçlarm vardı iyice azaldı ne yapmam gerekiyor?

 5. Anonim

  Saçlarım son bir aydır çok dökülüyür ne yapmam gerekli bilgi verirmisiniz

 6. soner

  sabahları yüzümü yıkıyorum ellerimi saçıma sürdüğümde acayip şekilde ellerime saç yapışıyor ne yapcamı bilmiyorum bana bu konuda yardımcı olurmusunuz

Lütfen yorumunuzu yazın

Açıklama: Lütfen yorumlarınızın tamamını büyük harfle yazmayınız ve düzgün bir Türkçe kullanmaya özen gösteriniz. Kurallara uymayan yorumlar yayınlanmayacaktır!