En çok zayıflatan yiyecekler ve besinler nelerdir?

En çok zayıflatan yiyecekler ve besinler nelerdir?

En çok zayıflayan meyveler ve sebzeler. Zayıfltan yiyecekler listesi. En çok kilo verdiren besinler ve bedenimizdeki değişimler şöyledir.

Esmer pirinç: B vitamini bakımından zengin olması sayesinde proteinleri, yağları parçalıyor, sindirimi kolaylaştırıyor.

Greyfurt: Dolaşım sistemini canlandırır, sindirim, solunum sistemi ve idrar yollarına iyi gelir.

Kırmızı üzüm: Metabolizmayı temizliyor. İçindeki lif ve potasyum sayesinde kolesterolü düşürür. Kabuğunda iltihap giderici ve kanseri engelleyen resveratrol ve şifalı bitkisel besin özleri bulunur.


Salatalık: içerdiği lifler nedeni ile kendimizi tok hissetmemizi sağlıyor. Böbrek ve kalp hastalıklarında vücutta biriken suyun atılmasına yardımcıdır. Bir diğer faydası da önemli bir su deposudur.

Nar: Hormonlarımızın düzenli çalışmasını sağlıyor. Bu nedenle kilolarımızı dengeli tutmamızı kolaylaştırıyor. Enfeksiyona karşı vücut direncini korur ve artırır. Kuvvetli bir antioksidan.

Adsuki fasulyesi: (Küçük kırmızı fasulye) Fasulye türleri arasında içerdiği yağ bakımından en az olanıdır. Vücutta su tutma özelliği vardır.

Brokoli: içerdiği lif ve C vitamini olarak oldukça zengindir. İçerdiği kalsiyum sayesinde kilo vermeyi sağlar. Karaciğer için faydalıdır. Sindirime yardımcı olur.

Elma: Meyve şekeri sebebi ile vücuda enerji verir. İçerdiği lifler sayesinde bağırsakların çalışmasını sağlar.
Kiraz: Kabızlığı önlemede etkili olduğu için kilo verilmesini sağlar.

Yulaf: Besin değeri oldukça yüksek olan yulaf tokluk hissi veriyor. Su tutucu özeliği sayesinde, bir kase yulaf, vücudumuzda üç kase su tutulmasına sebep oluyor.

Bu içerik zayıflatan besinler nelerdir, zayıflatan yiyecekler nelerdir, en çok zayıflatan yiyecekler, zayıflatan yiyecekler listesi konularını barındırır.
Yayımlanma tarihi 22 Eyl 2010 Okunma: 9.264
Benzer yazılar


Lütfen yorumunuzu yazın

Açıklama: Lütfen yorumlarınızın tamamını büyük harfle yazmayınız ve düzgün bir Türkçe kullanmaya özen gösteriniz. Kurallara uymayan yorumlar yayınlanmayacaktır!