Dr. Ender Saraç OMEGA 3 faydaları ve OMEGA 3 içeren besinler

Dr. Ender Saraç omega-3 yağı yararları ve kullanımı. Omega-3 nelerde bulunur? Omega-3 içeren besinler: Omega-3 yağı hayvansal gıda olarak en çok somon, uskumru, sardunya gibi balıklarda, bitkisel gıdalardan ise başta ketentohumu olmak üzere ceviz, semizotu ve taze fasulyede bulunur.

Omega-3 yağı kolesterolü düşürür, hafızayı kuvvetlendirir, yorgunluğu azaltır, eklem iltihaplarına karşı iyi gelir, kanı sulandırır ve cildi nemlendirir. Standart dozlarından, günde 1 kapsül veya 2 tatlı kaşığı tok karnına tüketilir. Omega-3’ün ayrıca iştah açıcı etkisi de bulunmaktadır, bu nedenle iştahlı olup kilo veremeyenlere önermem. Ama yorgun ve iştahsız kişilere şiddetle tavsiye ederim.

Ben omega-3 yağını bazı egzama türlerinde, sinir sisteminin çeşitli hastalıklarında, depresyondan korunmada veya tedaviye yardımcı olarak kullandığımda birçok hastamda olumlu sonuçlar aldım. Dikkat edilmesi gereken noktalar: omega-3’ün bilinen ciddi bir yan etkisi yoktur. Ancak balık ürünlerine karşı alerjisi olan ve hayvansal preparatları kullananların dikkatli olması gerekir.

Ayrıca kan sulandırıcı hap kullananlar da doktorlarına danışmadan omega-3 kullanmamalıdır.

Dr. Ender SARAÇ

Bu içerik omega 3 içeren besinler, omega 3 ıceren yıyecekler, omega 3 bulunan besinler, omega 3 içeren gıdalar, omega 3 yan etkileri, omega 3 kapsül faydaları, omega 3 içeren besinler nelerdir, omega içeren besinler, omega 3 ün yan etkileri, omega 3 olan besinler, omega 3 içeren balıklar, omega 3 olan yıyecekler, omega 3 hapı nasıl kullanılır, omega 3 aç karnına, omega 3 faydaları, ender sarac omega 3, omega 3 bulunan gıdalar, omega 3 aç mı tok mu içilir, omega 3 yan etkileri nelerdir, omega 3 tok karnına konularını barındırır.
Etiketler:
Okunma: 11.049

Lütfen yorumunuzu yazın

Dikkat!

Sitemizdeki sağlık yazıları sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekime başvurunuz.