Doktor Gürkan Kubilay diyet ve zayıflama tavsiyeleri

Doktor Gürkan Kubilay diyet tavsiyeleri, zayıflama hakkında verdiği püf noktoları ve zayıflamaya yardımcı önerileri.. Dr. Gürkan Kubilay, zayıflamak için hangi besinleri öneriyor, diyetlerde nelere dikkat edilmelidir? Zayıflatıcı besinler..

Dr. Gürkan Kubilay’ın diyetleri genel olarak iştahı kapamaya yönelik diyetlerdir. Böylece kişinin açlık hissi geciktirilerek bireyin fazla kalori alması engellenecek. Düzenlediği diyet programındaki besinlerin en önemli özelliği de budur.

Greyfurt diyet yapanlar için mutlaka tüketilmesi gereken bir meyvedir çünkü greyfurt kilo vermemizi sağlayan bir meyvedir. Bu sebepten greyfurt, greyfurt suyu veya greyfurt kapsülü gibi besinleri tüketmeye özen gösteriniz.

Zayıflama yönünden olan faydalarının haricinden sağlık açısından da çok faydalı bir meyvedir. Greyfurt’un kansere karşı savaşıcı, kolesterole karşı ise düzenleyici etkileri mevcuttur.

Sardalya içerdiği proteinlerden dolayı çok önemli bir besindir. Kandaki şekeri dengeler ve metabolizmayı yeniler. Ayrıca moral ve motivasyon artırıcı bir özelliği de mevcuttur. Diyetlerde en önemli etkenlerden birinin moral ve motivasyon olduğunu göz önüne almak gerekir.

Balkabağının kilo verdirici özelliği bulunmaktadır ayrıca içerdiği lifler sebebiyle oldukça faydalı bir besindir. Liflerin insan kilosu üzerinde düzenleyici bir etkiye sahiptir.

Sığır eti, diyetlerde tercih edilebilecek en güzel et türüdür. Diğer et gruplarından farklı olarak bazı hormonları içermez ve insana uzun süre tokluk hissi verir. Et tüketimi insan sağlığı açısından önemlidir bu sebepten ihmal etmeyiniz.

Yeşil çayların besin değeri olmadığı için kilo vermemizi kolaylaştırır, içeriğindeki antioksidanlar sayesinde kalbi kuvvetlendirir. Ayrıca metabolizma ve sindirim sistemini düzenleme gibi etkileri de bulunmaktadır.

Bu içerik gürkan kubilay diyetleri, dr gürkan kubilay diyetleri, dr gürkan kubilay, gürkan kubilay, dr gürkan kubilay diyeti, gürkan kubilay diyeti, dr kubilay gurkan, dr kubilay gürkan diyetleri, doktorum gürkan kubilay konularını barındırır.
Okunma: 9.001

Benzer İçerikler

Lütfen yorumunuzu yazın

Dikkat!

Sitemizdeki sağlık yazıları sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekime başvurunuz.