Doktor Ender Saraç tere tohumu ile zayıflama ve tere tohumu tiroid ilişkisi

Doktor Ender Saraç tere tohumu ile zayıflama ve tere tohumu tiroid ilişkisi

Dr. Ender Saraç tere tohumu kürü ile zayıflama ve tere tohumu tiroid ilişkisi.. Tere tohumu ile zayıflama nasıl olur, tere tohumu kürü nasıl hazırlanır ve nasıl tüketilir, yan etkileri var mıdır?


Dr. Ender Saraç tere tohumu ile zayıflama tavsiyeleri

Tere tohumunun en belirgin özelliklerinden biri metabolizmayı uyarmasıdır. Tere tohumları genel olarak susam çekirdeklerine benzemekte fakat koyu parlak ve kırmızı bir renge sahiptir. Troid hastalığı olanlara tavsiye edilmez fakat troidi yavaş çalışan kişiler uzman yardımıyla kullanabilir.

Fazla kilolarınızdan kurtulmak için tere tohumları tek başına yeterli değildir, ama diyetinizi destekleyici bir ürün olarak kullanarak diyetinizden daha fazla performans alabilirsiniz.

Tere tohumu ile zayıflama: Tere tohumu nasıl kullanılmalıdır, nasıl kullanılır?

Tere tohumu acı ve buruk bir tada sahip olduğu için, öğütülüp balla karıştırınız daha sonra üzerine bir bardak ılık su içiniz.

Tadı acı ve buruk olduğu için 2 kahve kaşığı falan balın içine döküp karıştırınız daha sonra üzerine bir bardak ılık su içiniz böylece terenin emilimi kolaylaşacaktır.

Tere ülkemizde rahat temin edilebilecek bir bitkidir, tohumu kadar yapraklarının da yararı vardır bunlardan en önemlisi metabolizmayı canlandırıcı etkisidir.

Acı ve buruk tadından dolayı ülser veya mide sorunu olanları rahatsız edebilir.

Bu içerik tere tohumu zayıflatırmı, tere tohumu nasıl tüketilir, tere tohumu nasıl kullanılır, kereviz tohumu zayıflatırmı, tere tohumu ne işe yarar konularını barındırır.
Yayımlanma tarihi 09 Nis 2009 Okunma: 8.965
Benzer yazılar


5 yorum

 1. güzeller güzeli

  tere tohumunu sabah aç karnına balla birlikte alsam ve bunu ayda 1 hafta ara vererek tüketsem mideme zarar verirmi midemle sorun yaşıyorum yaklaşık 3senedir iltihaplı gastritim varmışta o yüzden çok önemli

 2. kaçar

  tere tohumuna başlıyacam ben exodex kulanıyom zararı olurmu 1 saat arayla kulansam olurmu teretohumunun zayıflamak için faydası olurmu

 3. hhuseyin-kilic@hotmail.com

  Yaklaşık bir senedeir boğazımdan rahatsızım.Genzimden gelen beyaz sıvı tuzlu dilimin üzerinde acayıp bir sarımsı renk oluşturuyor ve ağzımı çok acıtıyor.Sürekli ciklet çiğniyorum,tatlandırıcı kullanıyorum.Gitmediğim doktor kalmadı.Kullanmadığım antibiyotikler,gargaralar,kalmadı hiç birinin faydası olmadı.Filim çektirdim boğazında iltihap var dediler.Bu hususta bana yardımcı loursanız şimdiden size teşekkür ederim.

 4. hhuseyin-kilic@hotmail.com

  Birde bunun yanısıra sol kulağım devamlı vız diye bir ses çıkartıyor.Gece ve gündüz hiç durmuyor.

 5. H.Huseyin

  Boğazımın iltihaplanması beni çok rahatsız ediyor.Ağzım devamlı acı,ciklet çiğnemekten,tatlandırıcı kullanmaktan bıktım.Bu iltihabın bir tedavisi yokmu?Sol kulağım devamlı vız diye bir ses çıkartıyor o ses de beni rahatsız ediyor. Ne yapmam gerekir.Eğer bir tedavi yolu gösterirseniz şimdiden sizlere müteşekkir olurum.Saygılarımla

Lütfen yorumunuzu yazın

Açıklama: Lütfen yorumlarınızın tamamını büyük harfle yazmayınız ve düzgün bir Türkçe kullanmaya özen gösteriniz. Kurallara uymayan yorumlar yayınlanmayacaktır!