Diş eti çekilmesi ve diş eti iltihabı bitkisel tedavisi

Diş eti çekilmesi ve diş eti iltihabı bitkisel tedavisi

Uzmanlar diş eti hastalıkları için bitkisel çözümler.. Diş eti çekilmesi, diş eti kanaması ve diş eti iltihabı için bitkisel tedavi yolları.. Dişlerini doğru ve yeterince temizlemeyen kişilerin diş aralarında ve üzerlerinde biriken besin artıkları bakteri üremesine neden olmaktadır. Bakteri plağı adı verilen bu püremsi kalıntılar diş çürüklerine ve diş eti iltihaplarına sebebiyet verirler. Ayrıca bu kalıntıların üzerine tükürüğün de zamanla çökelmesi sonucu diş taşları oluşur.


Bu bakteri plağı içerisinde çoğalan mikroorganizmalar dişlerde ve aralarda kalan şekerleri parçalayarak asit ortaya çıkarırlar ve ortaya çıkan bu asit dişi ufak bir bölgeden başlayıp gittikçe büyüyen bir biçimde dişin çürümesine neden olurlar. Bu büyüme çok fazla artarsa dişin çekilmesi gerekebilir.

Diş eti iltihabı belirtilerinden ilki diş etlerindeki kanamalardır. Diş etlerindeki doğal pembe rengin bozulması, ağız kokusu ve şekil bozuklukları ile kendini daha da belli eder. Diş eti iltihaplarının sebebiyet verdiği diş kayıpları diş çürümelerine nazaran daha fazladır.

Sağlıklı diş etlerinin rengi açık pembedir ve diş eti dişlere ve kemiklere sıkıca tutunmuş olup portakal kabuğu gibi parlak, pütürlü bir görünüme sahiptir.

Diş eti kanamaları ve diş eti iltihapları için bitkiler

250 ml kaynar su içerisine 2-3 çay kaşığı papatya kurusu atılır ve 10 dakika demlenmesi için beklenir. Hazırlanan bu papatya çayı süzülerek kullanıma hazır hale getirilir. Bu papatya çayı ile yemeklerden sonra gargara yapmak diş etlerine iyi gelir.

Diş eti iltihapları ve kanamaları için bir diğer faydalı bitki ise nanedir. Nanenin diş eti çürümelerine sebep olan organizmalarla savaşma özelliği vardır. 250 ml kaynar suya 2 çay kaşığı kadar kuru nane atılıp demlenmesi için beklenir. Bu nane çayını isterseniz içebilir ya da gargara yapabilirsiniz. Ayrıca taze nane yemek de diş eti hastalıklarına iyi gelir.

Bu içerik diş eti çekilmesi bitkisel tedavi, diş eti çekilmesi bitkisel tedavisi, diş eti çekilmesi tedavisi bitkisel, diş eti çekilmesinde bitkisel tedavi, diş eti çekilmesinin bitkisel tedavisi, diş eti çekilmesi bitkisel çözüm, diş eti çekilmesi doğal tedavi, dişeti çekilmesi bitkisel tedavi, diş eti çekilmesi bitkisel tedavi yöntemleri konularını barındırır.
Yayımlanma tarihi 04 Mar 2010 Okunma: 13.593
Benzer yazılar


5 yorum

 1. mukadder

  çok teşşekkür ederim merak ettiğim herşeyi burda öğrendim

 2. Anonim

  diş eti şişmesini nasıl geçirebilirim

 3. Anonim

  ben hiç birsey ogrenemedım :)

 4. tolga

  diş etlerin ben 15 yaşlarında bile vardı dişlerimi fırçalayamazdım kanardı acı verirdi şimdi ise 33 yaşımdayım ve artık dişlerimden etler iyice sıyrılmaya basladı.hem alta hemde üstlerde morluklar var. zaten 5 tane dişim dolgu kanal geçme ile dolu. açıkcası doktara gitmeye ne vaktim var nede param bitkileri denicem. Lütfen bana yardım edin.

Lütfen yorumunuzu yazın

Açıklama: Lütfen yorumlarınızın tamamını büyük harfle yazmayınız ve düzgün bir Türkçe kullanmaya özen gösteriniz. Kurallara uymayan yorumlar yayınlanmayacaktır!