Damar sertliği bitkisel tedavisi: Damar sertliğine iyi gelen bitkiler

Damar sertliği için şifalı bitkiler ve damar sertleşmesinin bitkisel tedavisi.. Kan içinde normal seviyeden daha fazla miktarda kolesterol birikirse damarların iç yüzeyi bu kolesterol ile kaplanır. Buna kalsiyumun da tortu biçiminde yapışması sonucu damar olması gerektiği yumuşaklığı kaybeder ve zamanla sertleşir.

Damar sertliği için şifalı bitkiler ve damar sertleşmesi bitkisel tedavisi

Ökse yaprağı, alıç yaprağı ve çiçekleri, zeytin yaprağı, enginar yaprağı ve servi tohumu bitkilerinin çayları damarları yumuşatmak için idealdirler. Yukarıda sayılan bitkilerden herhangi birinin çayından günde 2-4 bardak içilmesi önerilir.

Damar sertliği bitkisel tedavisi için formül 2: 1 su bardağı kadar kaynatılmış suyun içine 10 gram şahtere bitkisi ilave edilir ve 10 dakika demlenmesi için beklenir. Demlenen şahtere çayından her gün 2-3 kere birer bardak içilir.

Damar yumuşatıcı bitkiler: 1 baş sarımsak iyice ezildikten sonra 200 gram yoğurt ile karıştırılır. Bu sarımsaklı yoğurt 1 gece bekletilir. Sonraki gün bu sarımsaklı yoğurt, gün içerisinde, 2-3 defa yenerek bitirilir.

Damarları yumuşatmak için bir başka bitkisel formül: 10 gram kadar sarımsak iyice ezildikten sonra 10 gram ılık su ile karıştırılır. Bu karışım 1 gün boyunca bekletilir ve 1 gün bekletildikten sonra bir tülbent yardımıyla süzülüp günde 20-40 damla içilir.

Okunma: 7.576

Lütfen yorumunuzu yazın

Dikkat!

Sitemizdeki sağlık yazıları sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekime başvurunuz.