Cilt sıkılaştırıcı maskeler: Cilt gerginleştirici ve gerdirici maske tarifleri

Güzellik ve şifalı bitkiler uzmanı olan Suna Dumankaya’dan cildi sıkılaştırmak için cilt sıkılaştırıcı ve gerdirici maske tarifleri.

Cilt germe (lifting) maskesi

1 adet ayvanın tüm çekirdekleri ezilir ve bu ezmenin üzerini örtecek miktarda (1 kahve fincanı kadar) su eklenir.

Ezilmiş ayva çekirdekleri 2 dakika kaynatılıp bir cam kaba konur. 2 gün süresince bekletildikten sonra içine 1 tatlı kaşığı kadar bal ilave edilir. 2 saat süre ile veya gece sabaha kadar ciltte kalması sağlanır.

Cilt sıkılaştırıcı ve canlılık verici maske tarifi

1 ölçek elma suyu, 1 ölçek salatalık suyu ve 1 ölçek maden suyu karıştırıldıktan sonra derin dondurucunun buz kabına dökülür ve dondurulur. Her gün 1 adet kapsül cilt üzerinde dolaştırılarak cildin daha canlı ve sıkılaşması sağlanır.

Bitkisel cilt sıkılaştırma ve cilt gerginleştirici kür

1 tutam hübüsküs (Afrika çiçeği olarak da bilinir) ve 1 tutam kuşburnu yarım litre suyun içinde karıştırılır. Bu karışım 5 dakika süresince kaynatıldıktan sonra 15 dakika demlenmesi için bekletilir. Cildin sıkılaşması için bu sıkılaştırıcı kürden kompres yapılır.

Bu içerik cilt gerginleştirici maske, cilt sıkılaştırıcı maskeler, cilt sıkılaştırıcı maske, yüz gerginleştirici maske, cildi gerginleştiren maskeler, cildi gerginleştiren maske, cilt gerginleştirici bitkiler, cilt gerginleştirici maskeler, yüz sıkılastırıcı maskeler, cilt sıkılaştırıcı maskeler suna dumankaya, suna dumankaya cilt sıkılaştırıcı maske, gerginleştirici yüz maskeleri, gerginleştirici maske, cildi sıkılaştırıcı maskeler, yüz gerginleştirici maskeler, cilt sıkılaştırıcı bitkisel çözümler, cildi gerginleştiren bitkiler, cildi gerginleştiren yağlar konularını barındırır.
Okunma: 21.477

Benzer İçerikler

3 Yorum

  1. melek 24 Eylül 2010 @ 13:25

    evdeki tarifler işe yarasaydı,yüz gerdirmeyle uğraşılmazdı değil mi?

  2. Gamze 07 Ocak 2011 @ 22:58

    Bu tariflerin hepsi ise yariyor. ben denedim. yuzum cok guzel oldu.

  3. semiha 02 Ağustos 2011 @ 10:18

    teşekkürler çok memnunum…

Lütfen yorumunuzu yazın

Dikkat!

Sitemizdeki sağlık yazıları sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekime başvurunuz.