Cilt sıkılaştırıcı maskeler: Cilt gerginleştirici ve gerdirici maske tarifleri

Cilt sıkılaştırıcı maskeler: Cilt gerginleştirici ve gerdirici maske tarifleri

Güzellik ve şifalı bitkiler uzmanı olan Suna Dumankaya’dan cildi sıkılaştırmak için cilt sıkılaştırıcı ve gerdirici maske tarifleri.

Cilt germe (lifting) maskesi

1 adet ayvanın tüm çekirdekleri ezilir ve bu ezmenin üzerini örtecek miktarda (1 kahve fincanı kadar) su eklenir.


Ezilmiş ayva çekirdekleri 2 dakika kaynatılıp bir cam kaba konur. 2 gün süresince bekletildikten sonra içine 1 tatlı kaşığı kadar bal ilave edilir. 2 saat süre ile veya gece sabaha kadar ciltte kalması sağlanır.

Cilt sıkılaştırıcı ve canlılık verici maske tarifi

1 ölçek elma suyu, 1 ölçek salatalık suyu ve 1 ölçek maden suyu karıştırıldıktan sonra derin dondurucunun buz kabına dökülür ve dondurulur. Her gün 1 adet kapsül cilt üzerinde dolaştırılarak cildin daha canlı ve sıkılaşması sağlanır.

Bitkisel cilt sıkılaştırma ve cilt gerginleştirici kür

1 tutam hübüsküs (Afrika çiçeği olarak da bilinir) ve 1 tutam kuşburnu yarım litre suyun içinde karıştırılır. Bu karışım 5 dakika süresince kaynatıldıktan sonra 15 dakika demlenmesi için bekletilir. Cildin sıkılaşması için bu sıkılaştırıcı kürden kompres yapılır.

Bu içerik cilt gerginleştirici maske, cilt sıkılaştırıcı maskeler, cilt sıkılaştırıcı maske, yüz gerginleştirici maske, cildi gerginleştiren maskeler, cildi gerginleştiren maske, cilt gerginleştirici bitkiler, cilt gerginleştirici maskeler, yüz sıkılastırıcı maskeler, cilt sıkılaştırıcı maskeler suna dumankaya, suna dumankaya cilt sıkılaştırıcı maske, gerginleştirici yüz maskeleri, cildi sıkılaştırıcı maskeler, cilt sıkılaştırıcı bitkisel çözümler, gerginleştirici maske, yüz gerginleştirici maskeler, cildi gerginleştiren bitkiler, cildi gerginleştiren yağlar, ibrahim saraçoğlu cilt sıkılaştırıcı formüller konularını barındırır.
Yayımlanma tarihi 14 Nis 2010 Okunma: 19.406
Benzer yazılar


3 yorum

  1. melek

    evdeki tarifler işe yarasaydı,yüz gerdirmeyle uğraşılmazdı değil mi?

  2. Gamze

    Bu tariflerin hepsi ise yariyor. ben denedim. yuzum cok guzel oldu.

  3. semiha

    teşekkürler çok memnunum…

Lütfen yorumunuzu yazın

Açıklama: Lütfen yorumlarınızın tamamını büyük harfle yazmayınız ve düzgün bir Türkçe kullanmaya özen gösteriniz. Kurallara uymayan yorumlar yayınlanmayacaktır!