Çil nasıl geçer? Çil maskeleri ve bitkisel çil tedavisi

Suna Dumankaya çil tedavisi için bitkisel maskeler. Çillerden nasıl kurtuluruz? Çil nasıl geçer? Suna Dumankaya’dan pratik 5 farklı çil maskesi tarifi.

Bitkisel çil tedavisi ve çil maskeleri

Maske 1: 1 yemek kaşığı yulaf unu ile 2 yemek kaşığı yoğurt uygun bir kapta karıştırılır ve yüze maske biçiminde sürülür.

Bu çil maskesi 25 dakika bekletildikten sonra ovularak yüzden silinir. Düzenli kullanılması halinde yüzdeki çiller azalacaktır.

Maske 2: Bir miktar keten tohumu kaynatılır ve ortaya çıkan yumuşak suyla cilde masaj yapılarak çillere ve lekelere maske biçiminde uygulanır.

Maske 3: 1 çay kaşığı toz tarçın ile 1 adet yumurtanın akı karıştırılıp cilde sürülür. 20 dakika ciltte bekletildikten sonra ovarak çıkarılır. Bu maske hassas ciltler için uygun değildir.

Maske 4: 2 çay kaşığı su, 2 çay kaşığı gliserin ile 1 çay kaşığı peridrol karıştırılıp günde 3 kez cilde uygulanır. Koruyucu sürmeden güneşe çılmamalı veçil maskesindeki ölçülere kesinlikle dikkat edilmelidir.

Maske 5: Herhangi bir cilt kreminin içine birkaç damla limon suyu ilave edilip cilde sürülür. Bu limon suyu & krem karışımı çillerin oluşmasına mani olur.

Bu içerik çil nasıl geçer, çil maskesi, çiller nasıl geçer, çil tedavisi bitkisel, ciltteki çiller nasıl geçer, çil maskeleri, bitkisel çil tedavisi, ciller ucun maskalar, çiller nasıl geçer suna dumankaya, çil bitkisel tedavisi, çiller nasıl geçer ibrahim saraçoğlu, yüzdeki çiller nasıl geçer, çiller için maske konularını barındırır.
Okunma: 15.776

Benzer İçerikler

3 Yorum

  1. Anonim 31 Mayıs 2010 @ 18:52

    benim cildimde sivilce çıktıktan sonra sivilcenin izi kalıyor ne yapmam gerekiyor

  2. Anonim 31 Mayıs 2010 @ 18:54

    cildimde çıkan sivilce ve akneler için kesin bir çözüm varmı

  3. yaralı 14 Eylül 2011 @ 10:17

    yüzümde çiller var nasıl bir maske önerirsiniz

Lütfen yorumunuzu yazın

Dikkat!

Sitemizdeki sağlık yazıları sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekime başvurunuz.