Bronşit için şifalı bitkiler: Bronş açıcı bitkiler

Bronşit için şifalı bitkiler: Bronş açıcı bitkiler

Bronşit nedir?

Akciğerlerdeki bronşların hastalanması, nefes borularının iltihaplanması sonucu çekilen nefes darlığına bronşit denir.

Bronşit sebepleri nelerdir?

Soğuk yemek veya içmek, kirli ve tozlu ortamlarda bulunmak ve solunum yolu enfeksiyonları bronşite yol açan bazı sebeplerdendir.


Bronşit bitkisel tedavisi: Bronş açıcı bitkiler nelerdir?

Uzmanlar öksürük otunun akut veya kronik bronşite, gribal enfeksiyonlara ve nezleye iyi geldiğini belirtmektedir.

Uzmanların bir başka bronş açıcı kür önerisi ise şöyle: 1 bardak kaynar suyun içine 5-6 gram kadar ufalanmış ebegümeci atılır ve 10 dakika demlenmesi için beklenir. Bu bronş açıcı çaydan günde 2-3 bardak içilir.

Bir diğer bronş açan çay tarifi: Çörekotu bir miktar kavrulup toz haline getirilir. Günde üç kere 1 çay kaşığı toz çörekotu, ½ (yarım) çay kaşığı balla ağızda emilerek yutulur.

Bu içerik nefes açıcı bitkiler, bronş açıcı bitkiler, nefes acıcı ilaclar, nefes açıcı şifalı bitkiler, bronşları açan bitkiler, bronsit icin sifali bitkiler, nefes açıcı bitki çayları, nefes acan bitkiler, bronş açıcı, bronş açıcı ilaçlar, nefes açıcı bitkisel çay, nefes açıcı çaylar, nefes açıcı bitkisel ilaçlar, nefes açan ilaçlar, nefes açıcı bitkisel, bronşları açan çaylar, www bitkikurleri com, nefes brolarn acan, nefes broşlarını acan konularını barındırır.
Yayımlanma tarihi 03 Mar 2010 Okunma: 11.840
Benzer yazılar


Lütfen yorumunuzu yazın

Açıklama: Lütfen yorumlarınızın tamamını büyük harfle yazmayınız ve düzgün bir Türkçe kullanmaya özen gösteriniz. Kurallara uymayan yorumlar yayınlanmayacaktır!