BASUR TEDAVİSİ: Basura ne iyi gelir?

Kalın bağırsağın anüse yakın kısmında görülen hemoroid (basur) iç ve dış hemoroid olmak üzere iki şekilde görülür. Aşırı kilolu kişilerde, kabız olanlarda fazla ıkınmadan, fazla müshil kullanmadan, hamilelerde, kaim bağırsağın anüsten önce gelen kısmında tümör bulunması durumunda hemoroid vakalarına rastlanır.

Genellikle hemoroid anüs dışına taşar ve ancak elle geri itilebilir. Anüs çevresinin kaşınması ve dışkıda kan görülmesi diğer belirtisidir. Hemoroid iltihaplanması durumunda ağrı yapmaktadır.

Hastalığın hafif yaşandığı vakalarda kaşıntı giderici ve yumuşatıcı merhem kullanılması yeterlidir. Ancak doktor uygun görmesi durumunda hemoroid içerisine büzücü bir ilaç enjekte edebilir. İleri vakalarda ise mutlak tedavi yöntemi ameliyattır.

Dikkat edilmesi gereken bir husus dışkılama ardından anüs çevresinin çok iyi temizlenmesidir. Ağrılı durumlarda soğuk kompres uygulanmalıdır.

DIŞ HEMOROİD BİTKİSEL TEDAVİSİ

BİTKİSEL BASUR TEDAVİSİ

HEMOROİD TEDAVİSİ

Bu içerik basura ne iyi gelir, basura ne iyi gelir ibrahim saraçoğlu, hemoroide ne iyi gelir, mayasira ne iyi gelir, hemoroide ne iyi gelir ibrahim saraçoğlu, mayasira iyi gelen bitkiler konularını barındırır.
Okunma: 4.884

Benzer İçerikler

Lütfen yorumunuzu yazın

Dikkat!

Sitemizdeki sağlık yazıları sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekime başvurunuz.