Bademcik şişmesine ne iyi gelir? İbrahim Saraçoğlu bademcik iltihabı bitkisel tedavisi

Bademcik şişmesi, bademcik iltihapları ve enfeksiyonları için Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu ebegümeci ve adaçayı gargarasının yararlı olduğunu dile getirmiş ve bademcik enfeksiyonları için aşağıdaki bitkisel tedavi kürünü önermiştir.

Bademcik şişmesi ve ağrısı için bitkisel tedavi kürü

1 su bardağı kadar suyun içine 1 poşet adaçayı ve 2 tane ebegümeci yaprağı atılır. Bu karışımın demlenmesi için 10 dakika beklenir.

Demlenen adaçayı ebegümeci kürü süzülür ve süzüldükten sonra ılıması beklenir. Bademcik enfeksiyonları hafif olan kişilerin bu karışım ile günde 3’er kere gargara yapmaları gerekmektedir. Bademcik iltihabı daha kötü durumda olanlar ise hazırlanan bademcik kürüyle günde 6-7 kere gargara yapacaklardır.

1 ay süresince, her gün gargara yapılarak, küre devam edilir. 1 aylık süre dolduktan sonra ise 2 günde bir gargaraya devam edilir. Gargaranın etkisini artırmak için 1 ay boyunca her gün 1 süzen poşet adaçayı demleyip içmek yararlı olacaktır.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu bademcik enfeksiyonu olanların asitli içeceklerden ve sigaradan uzak durmalarının veya bu konularda ölçülü davranmalarının çok önemli olduğunu da kaydetmiştir.

Bu içerik bademcik şişmesine ne iyi gelir, boğaz şişmesine ne iyi gelir, bademcik imesine ne iyi gelir, bademcik iltihabına ne iyi gelir ibrahim saraçoğlu, bademcik sismesi ne iyi gelir, bademcik şişmesine ne iyi gelir bitkisel, bademciklere ne iyi gelir, bademciklerin şişmesine ne iyi gelir, bademcik şişliğine ne iyi gelir, ibrahim saraçoğlu bademcik iltihabı, boğaz şişliğine ne iyi gelir, bademcik iltihabına ne iyi gelir, ibrahim saracoglu bademcik sismesi, bademcik şişmesine ne iyi gelir uzmantv, bademcik şişine ne iyi gelir, boğaz şişmesine çözüm, şişen bademciğe ne iyi gelir, bademcik şişmesi bitkisel tedavi, bademcik şişmesine ne iyi gelir ilaç, bademcik konularını barındırır.
Okunma: 29.913

Benzer İçerikler

9 Yorum

 1. Anonim 23 Nisan 2010 @ 16:54

  ben şayet iyi buluyorum. bana göre çok güzel birşey

 2. hastaaa 15 Haziran 2010 @ 22:01

  Allah bu adamdan razı olsun.
  Her sene en az 2 kez bademciklerim iltihaplanır ateşler içinde 4-5 gün yatardım. Şimdi aklıma geldikçe haftada –hergun en fazla 1 olmak üzere– 3-4 bardak (poşet çay olsa dahi )ada çayı içiyorum. Çok şükür müthiş bişey. Bogazım soğuk algınlığından sertleştiğinde bir ada çayı gerçekten Allah’ın mucizesi diyorum.
  İlk başlarda tadı biraz kötü gelebilir ama bir hafta sabredin alışıyorsunuz
  iyi günler

 3. Anonim 20 Haziran 2010 @ 01:05

  bir aya kadar zaten kendi geçer diye düşünüyom.bu daha etkili bi yöntem

 4. mehmet 04 Kasım 2010 @ 07:07

  yha bademciklerim şişmiz lütfen nasıl geçer ilaçlar iyi gelirmi

 5. Anonim 26 Aralık 2010 @ 18:31

  benim ayda bir şişiyor bütün vucudum kırılıyor ne yapmalıyım

 6. hasta 26 Ocak 2011 @ 08:35

  yaa benim bogazım çok fazla şişti suyu bile zor içiyorum. ne yapmamı önerirsiniz?

 7. çok kötüüü 31 Temmuz 2011 @ 20:13

  ya kafayı yiyeciğim ne yutkunabiliyorum ne su içebiliyorum ne yemek yiyebiliyorum valla nasıl bir hastalık bu başta da sölediğim gibi kafayı yiyeceğim off :(

 8. aslı 26 Şubat 2014 @ 01:07

  18 gündür ada çayını çocuğuma içiriyorum fakat bağdemciklerinde körermis intahap görüyorum bu neden olabilir

 9. hasta 29 Nisan 2014 @ 05:13

  arkadaşlar  doktor arkadaş dedi iltihaplı yere toz şeker basın bu da iyi gelir Allahın izniyle.

Lütfen yorumunuzu yazın

Dikkat!

Sitemizdeki sağlık yazıları sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekime başvurunuz.