Ateş düşürücü bitkiler ve ateş düşürme yolları

Ateş düşürücü bitkiler ve ateş düşürme yolları

Yüksek ateş düşürücü bitkiler ve ateş düşürme yolları.. Yüksek ateş nedir? Vücut sıcaklığımızın 37,5 dereceyi geçmesi yüksek ateş olarak değerlendirilmektedir ve yüksek ateşin mutlaka düşürülmesi gerekmektedir. Yüksek ateş olan hastalarda titreme, üşüme, iştah eksikliği, baş ağrısı ve aşırı halsizlik görülür.


Uzmanlar bazı bitkilerin yüksek ateşi düşürmekte etkili olduğunu belirtmektedir. Bunlardan bazıları aşağıdaki gibi hazırlanıp kullanılmalıdır.

Ateş düşürmek için ateş düşürücü bitkiler

Bir miktar ıhlamur kaynatılır ve bu kaynatılan ıhlamurdan 1 su bardak kadarının içine 1 çay kaşığı nane ilave edilir. 10 dakika bekletildikten sonra bu ateş düşürücü bitkisel kür içilip terlenirse ateş düşer.

Ateş düşürmek için bitkisel ilaç formülü 2: Maydanoz, pelin yaprağı, kantaron, okaliptüs yaprağı ayları ile kuru erik hoşafı hazırlanır ve bu hoşaftan içilir.

Uzmanların yüksek ateş düşürmek için bir başka önerisi ise şudur: 1 bardak kadar kaynar suyun içine 5 gram ufalanmış ebegümeci atılır ve 10 dakika demlenmesi için beklenir. Bu ateş düşürücü kürden günde 3 bardak içilir.

Bu içerik ateş düşürücü bitkiler, ateş düşürme yöntemleri, ateş düşürmek için, ateş düşürme yolları, ateş düşürme, ateş düşüren bitkiler, ateş düşürücü ilaçlar, ateş düşürmek için bitkisel çözüm, ateş düşürmek, ateşi düşürmenin yolları, ateş düşürücü bitkiler ibrahim saraçoğlu, doğal ateş düşürme yöntemleri, bitkisel ateş düşürme yolları, ateş düşürmenin yolları, ateş düşürmek için doğal yöntemler, ateş düşürmenin doğal yolları, ibrahim saraçoğlu ateş düşürme, ateş düşürücü bitki, ateşi düşüren bitkiler, ateşi düşürmenin doğal yolları konularını barındırır.
Yayımlanma tarihi 03 Mar 2010 Okunma: 18.736
Benzer yazılar


1 yorum

  1. zeynep

    gerçekten işe yaradı. Allah razı olsun.

Lütfen yorumunuzu yazın

Açıklama: Lütfen yorumlarınızın tamamını büyük harfle yazmayınız ve düzgün bir Türkçe kullanmaya özen gösteriniz. Kurallara uymayan yorumlar yayınlanmayacaktır!