Ateş düşürücü bitkiler ve ateş düşürme yolları

Yüksek ateş düşürücü bitkiler ve ateş düşürme yolları.. Yüksek ateş nedir? Vücut sıcaklığımızın 37,5 dereceyi geçmesi yüksek ateş olarak değerlendirilmektedir ve yüksek ateşin mutlaka düşürülmesi gerekmektedir. Yüksek ateş olan hastalarda titreme, üşüme, iştah eksikliği, baş ağrısı ve aşırı halsizlik görülür.

Uzmanlar bazı bitkilerin yüksek ateşi düşürmekte etkili olduğunu belirtmektedir. Bunlardan bazıları aşağıdaki gibi hazırlanıp kullanılmalıdır.

Ateş düşürmek için ateş düşürücü bitkiler

Bir miktar ıhlamur kaynatılır ve bu kaynatılan ıhlamurdan 1 su bardak kadarının içine 1 çay kaşığı nane ilave edilir. 10 dakika bekletildikten sonra bu ateş düşürücü bitkisel kür içilip terlenirse ateş düşer.

Ateş düşürmek için bitkisel ilaç formülü 2: Maydanoz, pelin yaprağı, kantaron, okaliptüs yaprağı ayları ile kuru erik hoşafı hazırlanır ve bu hoşaftan içilir.

Uzmanların yüksek ateş düşürmek için bir başka önerisi ise şudur: 1 bardak kadar kaynar suyun içine 5 gram ufalanmış ebegümeci atılır ve 10 dakika demlenmesi için beklenir. Bu ateş düşürücü kürden günde 3 bardak içilir.

Bu içerik ateş düşürücü bitkiler, ateş düşürme yöntemleri, ateş düşürmek için, ateş düşürme yolları, ateş düşürme, ateş düşüren bitkiler, ateş düşürücü ilaçlar, ateş düşürmek için bitkisel çözüm, ateş düşürmek, ateşi düşürmenin yolları, ateş düşürücü bitkiler ibrahim saraçoğlu, ateş düşürmek için doğal yöntemler, doğal ateş düşürme yöntemleri, ateş düşürmenin yolları, bitkisel ateş düşürme yolları, ibrahim saraçoğlu ateş düşürme, ateş düşürmenin doğal yolları, ateş düşürücü bitki, ateşi düşüren bitkiler, ateşi düşürmenin doğal yolları konularını barındırır.
Okunma: 20.574

Benzer İçerikler

1 Yorum

  1. zeynep 31 Ocak 2011 @ 12:58

    gerçekten işe yaradı. Allah razı olsun.

Lütfen yorumunuzu yazın

Dikkat!

Sitemizdeki sağlık yazıları sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekime başvurunuz.