Astım bitkisel tedavisi: Astım hastalığı için şifalı bitkiler önerileri

Astım bitkisel tedavisi: Astım hastalığı için şifalı bitkiler önerileri

Astım nöbeti sırasında yapılması gerekenler. Astım bitkisel tedavisi için uzman formülleri ve uzmanların astım hastalarına tavsiyeleri..

Uzmanlar astım nöbeti sırasında dik oturulmasını, karnın biraz öne doğru çıkarılmasını ve nefes alırken akciğer hava keselerinin çökmemesi için dudakların sivriltimesini tavsiye etmektedir. Soğuk havalarda mümkün olduğunca astım hastalarının dışarı çıkmaması gerektiğini; çıkmaları durumunda ise atkı ile ağız ve burnun kapatılmasının ve düzenli nefes alıp-vermeye dikkat edilmesinin gerektiğini belirten uzmanlar astım için şifalı bitkiler ve astım  tedavisi için aşağıdaki formülleri önermektedir.


Astım hastalığı ve nefes darlığı bitkisel tedavi

Astım bitkisel tedavisi için formül 1

2 litre suyun içine 10 karanfil, 10 karabiber, 6 zencefil, 5 tarçın, 1 tutam ısırgan otu ve 1 tutam ayva yaprağı konur ve bu karışım 10-15 dakika kadar kaynatılır. Kaynadıktan sonra yarım saat demlenmesi için beklenip ardından süzülür. Bu astım çayı her gün, biraz ısıtılarak ve 1 kaşık bal ile tatlandırılarak günde 3 bardak kadar içilir.

Astım bitkisel tedavisi için formül 2

1 bardak kaynar su içine 10 gram ısırgan yaprağı atılır ve 10 dakika demlenmesi için beklenir. Astım tedavisi için ve nefes açıcı özelliği olan bu ısırgan otu çayından günde 3-4 bardak içilir.

Astım hastalığı bitkisel tedavisi için formül 3

Astım tedavisi için günde 3-4 bardak öksürükotu çayı içilebilir. Ayrıca öksürükotu sinirli ot ve kekik karışımı çayda da kullanılabilmektedir.

Astım tedavisi için şifalı bitkiler: Formül 4

1 bardak kaynayan su içine 5 gram ayva yaprağı ilave edilip 10 dakika süresince kaynatılır. Astım bitkisel tedavisi için hazırlanan bu ayva çayından günde 3-4 bardak kadar içilir.

Not: Yukarıda verilen astım hastalığı formülleri birbirinden bağımsızdır. Yani hepsi aynı anda kullanılmayacaktır; hangisi kolayınıza geliyor ve hangisi nefesinizi daha fazla açıyorsa o formülü uygulayınız.

Bu içerik astm bitkisel tedavi, astım hastalığı için şifalı bitkiler, astım hastaları için bitkisel tedavi konularını barındırır.
Yayımlanma tarihi 22 Şub 2009 Okunma: 5.067
Benzer yazılar


4 yorum

 1. nida

  benim 12 yaşında alerjik astım bronşiyal hastası bir oğlum var. bana da keçi boynuzunun çok iyi geldiğini söylediler. siz ne dersiniz?

 2. ahmet

  21 yaşında bir gencim .Nefesimde özellikle kış aylarında (ki yaz aylarında hiç olmuyor )geceleyin nefesim daralarak uyanıyorum .Alerjik astım dendi ve ilaç tedavisine başlandı fakat sadece o anlık cozum oluyordu bu.Nefesim daraldığında çıldırcak gibi oluyorum her yolu her doktoru denedim fakat bunun kesin bir çaresi yok mu ? Bu hayatımın bir kabusu haline geldi.Yardımcı olursanız çok sevinirim…

 3. sultan

  5 yasindaki kızım biraz kostugu zaman oksuruge boguluyor sonrada kusuyor bu belirti astim olabilirmi?

 4. yiğit

  s.a kolay gelsin ben alerjik astım hastasıyım alerjik astım tamamen bitermi

Lütfen yorumunuzu yazın

Açıklama: Lütfen yorumlarınızın tamamını büyük harfle yazmayınız ve düzgün bir Türkçe kullanmaya özen gösteriniz. Kurallara uymayan yorumlar yayınlanmayacaktır!