Sivilce tedavisi ve sivilcelere bitkisel çözüm yolları

Ergenlik sivilceleri için bitkisel çözüm yolları. Uzmanlar sivilce tedavisi ve sivilcelere bitkisel çözüm yolları..

Sivilceler için şifalı bitkiler ve bitkisel çözüm için kürler

1 bardak kadar suyun içine 10 gram taze ya da kuru ceviz yaprağı atılır. Bu ceviz yapraklı karışım 10 dakika kaynatıldıktan sonra suyu ile ergenlik sivilceleri üzerine kompres yapılır.

Sivilcelerin bitkisel tedavisi için bir başka yöntem: Taze sinir otu yapraklı iyice ezilir ve lapa kıvamına getirilir. Bu sinir otu lapası sivilcelerin üzerine konulup bir süre bekletilir.

Ergenlik sivilceleri için bir başka bitkisel kür: Sabun otu kökü kaynatılıp ılıması için beklenir. Ilıyan su ile sivilceli cilt yıkanır.

Bir diğer sivilce kürü ise şu şekildedir: Bir miktar marul yaprağı sıkılır ve bu marul yaprağı suyu ile sivilcelere kompres yapılır.

Marul ile sivilce tedavisi yöntemi 2: Üç bardak suyun içine 20 gram marul doğranıp atılır. 2 saat kaynatıldıktan sonra bu su ile sivilceli bölgelere kompres yapılır.

Civanperçemi ile bitkisel sivilce tedavisi: Civanperçemi bitkisi 5 dakika boyunca, bir miktar su içinde, kaynatılır ve 15 dakika bekletilir. Her gün bu sivilce kürü ile sivilcelerin üzerine kompres yapılır.

Bu içerik sivilcelere bitkisel çözüm, bitkisel sivilce tedavisi, sivilceler için bitkisel çözüm, sivilce tedavisi bitkisel, sıvılce bıtkısel cozum, sivilceye bitkisel çözüm, sivilcelere bitkisel çözümler, sivilce için bitkisel çözüm, sivilce bitkisel tedavi, sivilce bitkisel tedavisi, sivilce tedavisi bitkisel çözüm, sivilce için bitkisel çözümler, ibrahim saraçoğlu sivilcelere çözüm, sivilceler için çözüm yolları, sivilcelere doğal çözüm yolları, sivilcelere doğal çözüm, sivilcelere bitkisel kür, sivilceler için bitkisel çözümler, sivilce bitkisel çözümler, sivilcelere çözüm yolları konularını barındırır.
Okunma: 12.658

Benzer İçerikler

1 Yorum

  1. svgi 29 Temmuz 2011 @ 14:47

    işe yarıyo marul kürü kullanın

Lütfen yorumunuzu yazın

Dikkat!

Sitemizdeki sağlık yazıları sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tedavi için hekime başvurunuz.